Kedim Çok Saldırgan Sürekli Elimi Isırıyor:((

_zeynep07

Arkadaşlar kedim 10 aylık ve baya hareketli ve oyun sever.Kısırlaştırdıktan sonra da hep böyleydi.Yalnız bir sorunum var çok saldırgan:(((
Bir anda gelip ayağımı ısırıyor elimi ısırıyor krem yağ sürmekten bir hal oldum:((
Ne yapabilirim şu ısırdıkları oyuncaklar oluyor onlardan önerir misiniz mesela?

7 CEVAP

_zeynep07

Bende belki kısırlaştırdıktan sonra biraz sakinleşir diye düşünmüştüm ama nerdee:D

Benimki de dört buçuk aylık ve sizinki ile aynı şeyleri yapıyor. Bizim toplar, peluş hayvanlar ve kedi otlu oyuncaklar ile dolu bir kutumuz var. Ama Sirius onlarla oynasa bile yine gelip beni ısırıp beni tırmalıyor. Ben bir çare bulamadım. Veterinerim çok hareketli ve agresif bunlar çok normal dedi. İlerde belki vaz geçer diye bir umut bekliyorum

Kursademine

Benim yavru kedim de ısırıyor tırmalıyordu bikaç kez hayır diyerek kızdım ( asla herhangi bir vurma felan söz konusu değil ) biraz yüksek sesle söyledim şimdi yine tam yapacak oluyor hatta yapıyor ama hayır dediğim zaman bırakıyor. Bide öyle yaptığında ani hareket yapmamak gerekiyormuş diye duydum.

Nadenge

Benim Belalı Kedim diye bir program var. Geçenlerde YouTube’da birkaç bölümünü izledim. Kedi sahibi herkese de izlemesini tavsiye ederim. Kedinin enerjisi yönlendirilmediğinde agresifleşebiliyor. O enerjinin boşaltılması gerekiyor ve ev kedisi için bunun tek yolu bol bol oyun oynamak. Yani avı sizin eliniz ayağınız değil oyuncağı olmalı.