Lütfen Yardım Edin

dilanuzun78

Dışarıda çok fena yağmur yağıyor bahçede daha 1 aylık belki 1 aylık bile olmayan küçücük yavru kedi buldum annesi kardeşleri falan da yok. Sırılsıklam olmuş her yeri ıslanmış ve çok korkuyor. Bir şekilde ısıtmam lazım ama çok korkuyor tenha yerlere giriyor, yakalamaya çalışınca kaçıyor. Ne yapmam lazım bu yavru için

6 CEVAP

tugceseymen

Süt tozu alıp şırıngayla içirebilirsiniz.Sıcak su torbasına bi bez sarıp yanında yatırabilirsiz

deniznergis

yaş mama ver elinde varsa, karnı doyunca yavaş yavaş ortamı keşif yapar sonra yaklaşır güven hissi duyarsa.

simbakedi

bence de yaş mama koyup yanına da sıcak su torbası koyabilirsin sen varken gelmezse de uzaklaş ordan öyle gelsin kendi. işe yarar belki. fotoğrafta 1.5 ayllık gibi duruyo ama büyük çıkmış da olabilir.

theyusra

sıcak su torbasını ısıtıp onun ulaşabileceği bir yere koyun ve onu bir süre yalnız bırakın bir süre sonra sıcaklığı hissedip kendi kendine gidecektir zaten. çok küçükse süt tozu verebilirsiniz ama değilse yaş/kuru mama karışımı işinizi görür, parmağınıza yaş mama sürüp çağırabilirsiniz yaş mamaya gelmeyeni görmedim şu ana kadar. ama şu an korktuğu için yemek istemeyebilir, zorlamayın eğer çok aç olduğunu düşünüyorsanız yaş mamayı sıcak su torbasının yanına koyabilirsiniz. yerler soğuksa sıcak su torbasının altına küçük bir battaniye de serebilirsiniz ama çok uzun sürmez zaten bu gece yanınıza gelmeye başlar.

dilanuzun78

Saatler oldu hala koltuğun altından çıkmıyor. Koltuğun altına mama ve su tası koydum onları yiyor içiyor ama asla dışarı çıkmıyor. Ve sürekli ciyak ciyak bağırıyor bir şey olacak diye çok korkuyorum

FA

Elektrikli soba varsa açıp yanına koyarsan hiçbir şey yapmana gerek kalmadan kurur.