Mama Değişikliği Ve Kısırlık

YigitGocmen

Merhabalar. Benim iki sorum var ayrı ayrı veya 1 2 diye cevaplarsanız çok sevinirim. 1. sorum, ben erkek kedimi bu ay sonunda kısırlaştırma kararı aldım 1 yaşında şu an. Kedime kısırlaştıktan sonra bir süre daha yavru kedi maması verebilir miyim çünkü biraz var boşa gitmesini istemiyorum. 2. sorum ise mama markası hakkında. Şu anda ProPlan kullanmaktayım ve mama değişikliği yapıp yapmama konusunda emin değilim. Daha iyi içerikli 3 4 kilosu 200-250 tl arasında olan önereceğiniz mama markası var mı yoksa devam etmemi mi önerirsiniz ProPlan kısırlaştırılmıştan? Teşekkürler

4 CEVAP

Renklipati

Mama konusunda yardımcı olamıyorum malesef her mama her kediye yaramıyor çünkü..benim kedim 7 aylık ve Perşembe günü kısırlaştırma operasyonu geçirdi ki elimdeki mama 1 kilo kadar olmasına rağmen veteriner im kesinlikle kısır mamaya geçmemi istedi biter bitmez geçeceğim,helede erkek kedide idrar yolu sorunları na yol açıyor biter bitmez geçin derim

Maulex

Kısır kedi mamasinin özelliği daha az kalori olması yani kisirlastirdiktan sonra metabolizması daha yavaş çalıştığı için kedi sismanlamasin diye kisirlastirilmıs kedi maması veriyoruz yani bitene kadar vermeniz de bir sorun yok bence ikinciye gelince ben de kedimi kısırlastiracagim bu nedenle kan tahlili yaptılar ve sonuçlar kötü çıktı bebekliginden beri proplan kullanıyorum kan sonuçlarını gördükten sonra değiştirmeye karar verdim ama hangi masanın iyi olduğunu bilmiyorum ben de arastiriyorum

YigitGocmen

Çok teşekkürler lütfen araştırmanızda bulduğunuz olumlu sonuçları paylaşmayı unutmayın :)

Bozita mamaya bi bakın derim.Kötü yorum çok nadir ben de 3 gün önce kısırlaştırdım uzun araştırmalar sonucu bozita kısır tavuklu sipariş ettim.Bütçeniz daha yüksekse geyikli tavuklu tahılsız daha üst segment maması da var.