Yavru Kedi Sahiplenme

Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.Henüz iki aylık bir sokak kedisi sahiplendim.İlk geldiği gün eve pisledi kuma koymaya başladım birkaç saatte bir.Bugün yine evin köşesine pislemiş nedeni ne olabilir acaba kumu üst kattaydı onun etskisi olabilir mi

9 CEVAP

Phoenix3

Öncelikle 1 odada kapalı dursun ama yalnız bırakmamaya, yanında olmaya çalışın. Tuvaletini de yanında bulundurun ve kapalı ise kapağını çıkartın alışıncaya kadar. Birkaç defa içine koyun zamanla öğrenecektir. Sonradan kapağını kapatırsınız alışır ona da.

Dobbyko

Yemeği tuvaleti ve yatacağı yer aynı odada olsun. Odasını havandırın ama düzenli. Sürekli kumuna koyun patileriyle kumu kazdırarak gösterin nasıl yapılacağını. Tuvaletini farklı yere koyarsanız ilk etapta bulamaz ve korkup dışarı çıkmak istemeyeceği için yerlere vs yapabilir, normal. Özellikle mamasıyla tuvaleti ne dip dibe olsun nede çok uzak olsun. 1 haftaya alışır minnak 😍

kubrailayda

kumuna alıştırmalısın bende dışardan kedi sahiplendim 1 aylıktı tuvaletine yapmayı bilmiyordu ben her seferinde onu takip ediyordum tuvaletini yaptırıncaya kadar durduruyordum 1 haftada alıştı artık kendisi gidip yapıyor

Benim yavruda aynen böyle miyav demeye başlayınca hemen kuma götürüyorum bir haftadır çiş temizli

Lils

Kedi 1 hafta süresince bir odada ya da üst katta vs. dursun bence. Küçük bu yüzden tuvaleti genelde durduğu odada durmalı ve ondan pek uzaklaşmamalı. Yemek ve su kabıda aynı şekilde

Nadenge

Arkadaşların dediği gibi yavrucak mümkünse bir hafta kadar bir odada kalsın ve altına girip saklanabileceği pek bir şey olmasın. Kum kabı da odada olacağı için zamanla alışacaktır. Siz de gün içerisinde sık sık kum kabına koyun. Zaten tuvaletleri geldiği zaman cılız cılız sesler çıkarıp belli ediyorlar. Yavrular genelde stres ve korku halindeyken böyle yapıyor.

Kuma görürüp koyduğum zaman yapıyor kendisi kumda yapana kadar başında bekliyorum.Uyandığında yemekten sonra falan.Dün uyuyordu iki dk bahçeye çıktım bi geldim evin en kuytu yerine yapı dikmiş resmen kumu da yukardaydı

Birde kucağımdan başka yerde uyumuyor bebek gibi sürekli kucağımda uyuyor hiçbir işimi halledemiyorım bi yere gidemiyorum yalnız bırakmıyorum bu ne kadar böyle devam eder acaba

kumu bulamıyo olabilir küçük bir odada öğrenmesini bekleyin