Yavru Kedim Kusuyor

Sabah bir şeyi yoktu akşam başladı öğürüyorr kusuyor yarın veterinere götürücem ama korkuyorum

14 CEVAP

Yok mu yardımcı olacak biri hayvanın midesi boş hala öğürüyor

gozdeyilmaz

Ne sıklıkla kusuyor, ne kusuyor, ya da bir şey yedikten sonra mı başladı? Kusmuğunun fotoğrafını çekebildiniz mi? 2 ya da 3den fazla kustuysa bence acil olarak gidin hem zaten daha yavruymuş su kaybı olabilir. Kustuktan sonra bir şey yiyip içti mi önünde 2 3 saat mama ve suyu kaldırın

Sabah yediği mamayı kustu sonra mide boş olduğu için sadece öğürme mevcut ses çıkarıp öğürüyor arada su içiyor ama dilini değdirip çekiyor bu saatte veteriner bulmam imkansız ilçede bile değil köydeyim nerdeyse yarına kadar bişey olacak diye korkuyorum aradığım veterinerler cevap vermiyor ne yazık ki

gozdeyilmaz

Safra mı kusuyor yavru olduğu için ilaç verin diyemiycem, evde tavuk varsa onu haşlayın suyuyla birlikte biraz biraz yedirin ama bi anda yemesin, mama olarak ne kullanıyorsunuz ya da yenş mama değişikliği yaptınız mı? Ya da yaş mama varsa bir tatlı kaşığı falan 1 saat aralıklarla yedirmeye çalışın. Kendi veterinerinize ulaşmaya çalıştınız mı?

gozdeyilmaz

Sabah maması harici bir şey yedi mi?

Evet maalesef ne mesaja ne telefona döndü. İki gündür yaş mamasına kuru mama karıştırıyordum dün bir şey olmadı sabah da olmadı akşam olmaya başladı bir anda royal marka yavru kedi yaş mama kullanıyorum safra gibi değildi su gibi hafif köpüklü sonra öğürme başladı sadece

Annesini emiyor bir de ve hala öğürüyor tak tak ses çıkarıyor sonra kusar gibi ama kusmuyor

gozdeyilmaz

Aaa o kadar mı yavru şöyle yapın artık il ilçe fark etmez 7/24 olan bir veterineri arayıp durumunuzu söyleyin belki bir yönlendirme yapar. Eliniz de mide koruyucu ilaç varsa eğer onu söyleyin belki bi ölçü de içirmenizi söyleyebilir.

Nadenge

Bizim de evdeki yavru kedi hem kusuyordu hem ishaldi. Ve dışkısı da çok kötü kokuyordu. İç parazit yaptırdıktan sonra ishali de kusması da kesildi çok şükür. Belki iç parazit kaynaklı olabilir sizinkisi de.

Aradım internetten bulup telefondan bir şey yapamayız dediler. Sabaha kadar uyku yok annesi zaten ayrı bir fena o da rahat vermiyor yavruya. Nöbet tutup sabah merkeze götürücem inşallah sabaha kadar bir şey olmaz. Çok teşekkür ederim size ilgilendiğiniz için 🙏😥

Haziran 20sin de 2 aylık olacak o zaman yaptıralım demiştik yarın ne gerekiyorsa yaptıracam. Yeter ki bişey olmasın

gozdeyilmaz

Geçmiş olsun bebişe, sevdiği şeyler varsa az az vermeyi deneyin yoğurt, kefir falan mide boş oldukça daha da zorlar. Başka bir durum olursa mesaj atabilirsiniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

Nadenge

Bizimkisi de iki aylık yoktu. İç parazit hapından sonra hayvancağız rahatladı. İnşaallah yarın sorununuz çözülmüş yavrucak rahatlamış olur.

Hepinizden Allah razı olsun o öğürdükçe ben ağlıyorum artık inşallah bir şey olmadan yetiştiririm kendimi suçluyorum iyi bakamadım mı besleyendim mi diye