Burun Tıkanıklığı

ozgegorucuu

Kedim arada bir nefes alırken burnu tıkalı gibi ses geliyor. Günde 2 3 kez hapsuruyor. Neden olabilir?

6 CEVAP

Ahmetemind

Birçok sebebi olabilir. Ancak genelde üst solunum yolu enfeksiyonunun belirtisi bu. Veterinere gitmeniz iyi olur. Muhtemelen bir antibiyotik yazacak size, bir hafta kullanmanız gerekecek. Daha sonra bir sorunu kalmayacak kedinizin

diablerose

kapali tuvalet mi kullaniosunuz

ozgegorucuu

Evet kapalı tuvalet

Dobbyko

Benim kedim de günde 10 kez falan hapşırıyordu burnu da tıkanıktı sürekli akıyordu. Vete gittiğimizde lenfleri şişmiş dediler şurup vs. Verdiler kullandık şimdi gene hapşırıyor ama günde 2 3 kez. Tamamen geçmedi ve çözümünü bulamadım. Bağışıklık güçlendirici veriyorum. Hekimimiz küçük olduğu ve bağışıklığı düşük olduğu için yavaş yavaş toparlayacak dedi.

gulsundusmez

kokulu kum kullanımı ,üşütme ,alerjik sebepler tıkalı sinüs hepsi olabilir sebep. Benim kedimde alerjik hapşırır genelde özellikle balkonda oturmayı sevdiği için sıcaklık biraz düşse hapşırmaya başlıyor aynı ben anasına çekmiş :)

ozgegorucuu

burun akıntısı yok. sürekli değil arada bir tıkanık gibi ses geliyor burnundan. kumdan olabilir diye düşündüm ama emin olamadım. diğer kedim de aynı kumu kullanıyor onda bu sorun yok