Kedimi Kısırlaştırma Sonrası

handifrich

Kısırlaştırma sonrası kedimi almaya gittiğimde taşıma kabının içinde kalmasını söylediler Tam anlamıyla ayık olmadığı için kendini yaralayabilir veya kafasını bir yere çarpabilirmiş 1 kere tuvalet için çıkardım. İçinde uyudu şimdi çıkardım bakmak için ama hala aynı durumda sendeliyor. Ne yapsam bilmiyorum içinde durmasına içim el vermiyor ama çıkınca da çok haraketli bir kedi olduğu için gezip bir yerlere atlamak istiyor düşüyor. Uyusa başında nöbet tutucam ama uyumuyor gezmek istiyor. Aynı şeyi yaşayan var mı ne yapmamı önerirsiniz

4 CEVAP

aysekara1

Bence eğer imkanınız varsa güvenli boş bir odada kalabilir kendine zarar vermemesi, atlayıp zıplayamaması açısından ama zaten ertesi güne bir şeycikleri kalmıyor genelde. Yarın sabaha kadar mama da yemeyeceğinden kutusunda kalmasında bir sakınca yok yarına kadar yatar zaten o çok geçmiş olsun.

Rapisa

Merhaba, anestezikçnin etkisiyle ilk 12 saat böyle şeyler yapıyor kediler bu çok normal. Yaklaşık 10 kedi kısırlaştırdım hiç birini taşıma çantasında tutmadım hiçbiri de kendini yaralamadı. Bazı kediler sadece çok agresif oluyor ısırabiliyor. İlk üç gün zor oluyor ama her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Bir hafta sonra ameliyat olmamış gibi atlayıp zıplar. Telaş yapmayın. Erkekse daha hızlı iyileşiyor

Rapisa

Ayrıca bencede onu varsa başka bir kedinin rahatsız etmeyeceği bir odaya koysanız iyi olur. Yanında olmanız onu iyi hissettirir. Anestezinin etkisiyle üşüyorlar yanınızda yatırıp ısınmasına yardım edebilirsiniz. Birde ışıktan rahatsız oluyorlar

Kısırlaştırıp eve getirdikten sonra niyeyse evi hiç görmemiş gibi geziyorlar. Yakalım yoksa tehlikeli olabilir. Kedim sürekli çarpmıştı gezcem diye kapılara.