Yaş Mama Önemli Mi?

CalicoMinos

Yaş mama alırken marka önemli mi?
Önemli işe ne önerirsiniz ben reflex alıyordum..

15 CEVAP

aysenuroz

Sorduğunuz soruların cevaplarını takmayacaksanız ya da ille de dediğim dediktir diyecekseniz neden soru soruyosunuz anlamıyorum

Phoenix3

Şahsen ben aşırı önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü haftada 1 veya 2 defa yiyor çeşit çeşit lezzetleri denesin. Kuru mama gibi içerik araştırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama içeriği konusunda içiniz rahat değilse felix, gimcat, miamor ve proplan kullanabilirsiniz.

handifrich

Marketlerde satılan whiskas felix gibi mamalar çok fazla aramolandırılmış çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ama benim kedim Felix karides somonluya bayılıyor hafta da bir kere veriyorum. Onun dışında gurmed verebilirsin diğerlerine oranla kaliteli bir mama

Reflex in essential serisi var 70 gramlık konserveler içinde %70 et var o iyi onun dışındaki reflex plus falan iyi değil. Yaş mama önemli tabiki. Eğer iyi yaş mama almıyorsanız evde yaptığınız tavuk, et haşlama gibi kendiniz yapabilirsiniz.

Ahmetemind

Haftada bir kez genelde yarım paket filan veriyorum ben. Benim ki sürekli kuru mama yediği zaman bir süre sonra kuru mamaya olan iştahı azalıyor, benim yediklerime atlamaya başlıyor. Ancak arada yaş mama kullandığım zaman dengeleniyor bu.
Genelde her zaman elimde 3-4 tane yaş mama oluyor, marka konusunda çok takılmıyorum açıkçası. Eğer petlebi'den filan alıyorsam animonda, gimcat ve schesir alıyorum. Pet shoptan alıyorsam royal canin veya felix alıyorum.

CalicoMinos

Cevap için teşekkürler aynen bende önemli olduğunu düşünüyorum çünkü ayda 2 kere yada 1 kere veriyordum

CalicoMinos

Benim kedim yaş mamaya bayılıyor deliriyor şimdi alışınca kuru mama yemiyor,o yüzden şık verip almıyorum ama bugün almaya gideceğim büyük ihtimalle yine reflex alırım yada Felix Felix iyi değil diyorlar ama ben takmıyorum bizimki çünkü çok sevdi

Mika1881

Önemli aldığınız yaş mamada gerçek et yok

CalicoMinos

Reflex incelemesi yapıldı beğenilmişti

felicia konserve yaş mamaları gayet güzel ben ondan yediriyorum ve memnunum içeriğe de gayet güzel

Kediasigi4

Açıkçası ben markasına çok bakmıyorum. Aşırı kötü bir marka olmadığı sürece (whiskas vb.) direkt alıyorum

CalicoMinos

Yaş mama evde kendim yapmıştım yaş mama senin dediğin reflex ten alıyorum

benim kedilerim çok sevmiyorlar ama ben yinede arada veriyorum kuru mamadan soğumasın yeter bence bazı kediler kuru mama yemiyor ama haftada 1 verilebilir bence ben 2 kedime 1 paketi bölüyorum yinede bitiremiyorlar
marka olarak nd gimcat schier kullanabilirsin

Yaş mama elbette önemli ne kadar ayda bir de verseniz kullanıdığınız kuru mamaların içeriği ne kadar gerçek et ve N&D ve Miamor haricinde yaş mamalarda şeker var N&D içeriği gerçek et açtığınızda bunu görebiliyorsunuz

diablerose

odul niyetiyle veriosaniz onemli degil, degilse onemli