Royal Canin Exigent

Merhabalar komşumun kedisi öldü elinde on kiloluk royalcanin exigent mama varmış yaşlı olduğu için kedisi sadece bu mamayı yiyormuş. Şimdi o mamanın 6-7 kg kalanını bana verdi. Bu mamayı kullanan var mı aranızda? İyi midir? RC hakkında çok olumlu izlenimler yok burda ama yine de sormak istedim. Sokaktakilere dağıtabilirim kendi kedilerime vermek yerine bilemedim. Siz olsanız ne yaparsınız?

9 CEVAP

pompompurin

içeriği çok daha iyi mamalar var ama kesinlikle kötü bir mama değil. ben olsam kullanırdım. royal canin kullanıp da memnun kalmayan kimse duymadım.

Phoenix3

Bahsettiğiniz mamayı bilmiyorum ama ben Royal Canin kitten kullanıyorum ve memnunum. Öncesinde proplan kullanıyordum daha sonra veteriner tavsiyesi üzerine RC e geçtik ve ağız kokusu anında kesildi. Tüyleri yumuşak ve canlı. Yalnızca 1.5 aylıktan beri çok tüy döküyor ona bir etkisi olmadı denediğim 3 mamanın da

simbakedi

deneyip etkisini görebilirsiniz. burda rc kullanıp memnun kalan çok kişi var. sadece mama içerik yönünden korunulacak durumda değil. yoksa kediye iyi geliyorsa kullanan kişi de memnunsa kim ne diyebilir

Rc nin içeriği kötü. Ama isterteniz verin.

Teşekkürler yorumlarınız için, kullanıcısı var mı acaba forumda merak edip sordum. küçük miktarlarda deneyip eksi bi durum görmezsem kullanmayı düşünüyorum. Zira mama fiyatları ortada. Kötü bi durum sezersem keserim artık. Bu mamayı daha önce kullanmış ya da kullanmata olan birileri var ise yorum yaparsa sevinirimmm.

Size kalan rc mamasını kullanın, dediğiniz gibi eksi bi durum görürseniz sokaktakilere verin.Hiçbir negatif yönü çıkmazsa da o paketi tamamen bitirmeye yakın farklı bi markaya geçmenizi öneririm,rc kısa vadede problem yaratmasa da uzun vadede içinde hiç et olmadığı için problem elbet yaratır.Ki zaten daha ucuz ve içinde et olan mamalar var.Bozita tavsiye ediyorum.

En azından ben olsam böyle yapardım :)

Ozzey

Biz veterinerle basladik royal canine sukur 5 yildir sikinti yasamadik. royal canin iyi bir mama bence

Ben normalde uzun ugraşlar denemeler sonucunda bir çok mama deneyerek Bozita'dan memnun kalmıştım ve kullanıyorum da. Bu Royal Canin i değerlendireceğim çünkü yıllar yılı proplan royal canin kullanıp hiç sorun yaşamayan o kadar çok insan var ki forum "ND mama şikayeti", "kedim acana yemiyor" "geçmeyen ishal kötü kokulu dışkı" "böbrek taşı" gibi baslıklarla dolu malesef. Yıllardır ben de tahılsız mama şöyle iyi böyle iyi gerçek et içermeli mottosuna düştüm de kuru mama ne kadar gerçek et içerebilir burası da muamma. Acaba bunların tamamı marketing mi? Neden bu kadar faydalı dediğimiz mamalardan genelde kötü feedbackler alıyoruz anlamış değilim. Mama konusu asla aşılmaz bir çıkmaz gibi geliyor artık bana :(