Kedi Maltı

nburcud

Anket

Gimcat
(18 oy)
Miamor
(1 oy)
Vetplus
(2 oy)
Toplam (21 oy)

3 aylık yavru kedim için malt önerisi yapabilir misiniz🙏 veteriner önerisiyle Miamor kullanıyordum fakat emin olamadım,tüylerinde bir degişiklik göremiyorum.Tüy sağlığı ve topaklar için istiyorum🥰

6 CEVAP

simbakedi

maltlar tüy sağlığına etki etmez yaladıkları tüyleri kusmasını engelleyerek dışkı yoluyla çıkartır. kediniz daha çok küçük maltı haftada 1 vermeniz yeter ama dediğim gibi tüy sağlığına etki etmez. tüylerinin daha sağlıklı olmasını istiyorsanız daha kaliteli mama kullanmalısınız. içeriği güzel mama kullanıyorsanız da kedinize iyi gelmemiştir daha farklılarına bakabilirsiniz. topaklar için de düzenli taramalısınız

mrcasper

malt kedilerin yaladığı tüyleri dışkı yolu ile çıkarmasını sağlar kediniz daha 3 aylık ve tüy dökmüyor yani şimdilik malta gerek yok boşuna masraf etmiş olursunuz kediniz mevsim geçişleri dışında gözle görülür derecede tüy dökmeye başladığında kullanmaya başlayabilirsiniz

aysavc

Ben veteriner tavsiyesi üzerine MBV Nocriza Taurin ve Vitamin Peynirli Kedi Macunu kullanıyorum. İlk veterinere gittiğimiz zaman (yaklaşık 2 aylıktı) başladık. İlk günlerde yanına yanaşmadı, mamasına karıştırıp verdim. Şimdi bayılarak tüketiyor.

Bence 5 6 aylık olunca hairball malta baslasaniz daha iyi :) cocik 3 aylik henüz daha tüy öyle dökmez 😅

duman_cat_world

@simbakedi Size katılıyorum, tüy sağlığı için kaliteli mama kullanımı dışında vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

@simbakedi katılıyorum. Ben gimcat kitten paste kullanıyorum. Vitamin takviyesi olarak onu kullanabilirsiniz.