Hills Kullananlar

Phoenix3

Yalnızca kullanan kişiler yanıtlasın
Merhaba 7 aylık kedim için şimdiye kadar veteriner tavsiyesi üzerine Proplan ve Royal Canin (şuan kullandığım) kullandım. Bu mama bitince Hills Kitten balıklı denemeyi düşünüyorum. Kullanan kişilere soruyorum,

1-Tüy dökümünde azalma oluyor mu?
2-Kediniz iştahla yiyor mu?
3-İçeriğinden memnun musunuz?
4-Tavsiye eder misiniz?

Kullanıpta beğenmeyenler de nedenini yazarsa çok memnun olurum.

12 CEVAP

sevgilota

merhaba benim kedim de 6 aylık. hills tuna balıklı yavru kedi maması kullanıyorum. tuna balıklıyı bitirmek üzereyiz çeşitlilik olsun diye tavukluya geçiyoruz. benim kedim tavuk daha çok sevdiği için balıklıya göre daha iştahlı yiyor. biz de veteriner tavsiyesiyle başladık ve içeriğinden çok memnunuz. ben kedimi her sabah taramayı rutin haline getirdim. ilk sahiplendiğim zamanlar severken bile elime tüy geliyordu kıyafetlerimiz tüylerle kaplanıyordu fakat düzenli tarama ve hills tuna balıklı ile kedimin tüyleri tarağa bile çok az geliyor, parlak ve sağlıklı görünüyor. tabi her mama her kediye de iyi gelmez ama ben memnunum ve tavsiye ederim :)

diablerose

hillsin testerini aldim, royal ve proplani sorunsuz yiyen kedim hillsin tadina bile bakmadi. acikinca yer dedim gece boyunca ac gezmeyi yeğledi. denemeden almayin. bnm denedigim tavuklu kisir di

gozdeyilmaz

Bizden Nd'den hillse geçtik son zamanlarda bazı sorunlar yaşadığımız için hills ton balıklı kısırlaştırılmış kullanıyoruz uzun bir süredir bizimkiler çok seviyor tüyleri çok güzel dışkılarında ekstra bir koku ya da ağız kokusu olmadı. Her mama her kediyd iyi gelmiyor ama deneyebilirsiniz bizimkiler balıklı mamaları çok seviyor

Asliszgn

Hills ton balıklı kitten iki farklı zamanda kullandık ikisinde de sırtında boydan boya kepeklenme yaptı. Başka mamaya geçtiğimiz gibi sorun çözüldü. Ayrıca pek de iştahlı yemiyordu kedim

Ekindegss

Ben bu mamayı kullandım tüy dökümü normaldi. İştahla yediğini söyleyemem aç kalırsa gidip yiyordu. İçeriğinden asla memnun değildim bu nedenle mamasını değiştirdim. Ben bu mamadan memnun kalmadım açıkçası. Ben tavsiye etmem o paraya daha iyi mamalar var. Bu mama ayrıca kedime alerji yapmıştı.

gulsundusmez

Merhaba ben bi ara mama değiştirme hatası yaptım hills geçtim kedilerim maalesef içeriği iyi bir mama olmasına rağmen sevmedi advance geçtim onu hiç yemediler böyle 2 ayda 3 mama değişimi yapmak durumunda kaldım o süre bayağı aç kaldılar yaş mama takviyesi yaptım ve bozitaya geçtim ve tam isabet oldu :)

gulsundusmez

tavsiye ederim tabi her kedi aynı damak tadına sahip değil acanada aldım ki en iyilerinden biri onu daha sevdiler ama bozitayı en çok sevdiler. Acana bozita karışık veriyorum bende 3 kedi var çünkü her biri bir markayı sevmiyor.

Phoenix3

Sormak istediğim bir şey daha var, eklemeyi unutmuşum. Hills kullanan bazı kişiler kedinin kakası çok kötü kokmaya başladı ve kıvamı değişti tarzı şeyler söylüyor. Sizde öyle bir durum yaşandı mı?

simbakedi

bu kedinin bunyesine gore degisir her mamada sorunlar var. nd ocean kitten kullaniyorum ben kedisi asiri ishal olan da var benim gibi max 10
gun yumusak kaka ile ugrasip sorunu kalmayan insanlar da. o yuzden denemelisiniz maalesef.

Phoenix3

Peki tüy dökümüne iyi gelip gelmediğini 1.5 kiloluk mama bittiği zaman ya da onu kullanma sürecimde anlayabilir miyim sizce?

gizemdr

ben ton balıklı yavru mamasının 300+300gram şeklinde satılanını almıştım denemek için. tüylerdeki etkilerini vs gözlemleyemedim uzun süre kullanmadığım için fakat kullandığı sürede kedimin ağzı çok kötü kokuyordu. yorum olarak da ağızda ve dışkıda koku yaptı yazdım hemen aradılar iade alabiliriz diye o konuda çok ilgililer.
içerik olarak ise o fiyata göre kötü olduğunu düşünüyorum. şuan bozita kullanıyoruz

Phoenix3

Teşekkür ederim yorumlarınız için :) Her kedide farklı olduğunu anladım. Testerlardan denemeyi düşünüyorum.