Kedim Eskisi Gibi Aktif Degil?

Melisoyn

Arkadaşlar bi suru siteye danıştım artik ayni seyleri yazmaktan yoruldumm. Kimse anlamıyor. Belkide anlamak icin hayvan sahibi olmak gerekiyor. Her neyse baslayayim.
Biz mustakil bi evde yaşiyoruz. Sokak kedilerini ciğerle besliyorum. Biri dogum yapmıştı balkonumuzda o yavruyu da beslemek sahiplenmek istedim. Dışarıda diger kediler vardı ciftlesme mevsimi oldugundan anneyi rahat birakmiyolardi annesi olmayınca yanıma alırdım isitirdim. 6 aylik oldu. Ya onunla okadae cok animiz varki ayni bi evlat gibi oldu. Son 2 haftadir cok değişti. Eskiden elimi ısırırdı cirmalardi simdi benle oynamiyor. Hatta eskiden adini söylediğimde koşup gelirdi simdi benden kaciyor seeslensem gelmiyor. Ailem anlayissiz veterinere goturmek istedim izin vermediler. Annesi 1 hafta once yine doğum yaptı. Bi baktim o da gidip emiyor süt. Eskiden eve aldigimda cikmak istemezdi simdi kacip gidiyor. Arkadaslar tatile gidecem yarin veya obursu gun ben napayım götürmek istiyorum. Ailem karsi. Hadi bi nevi aldim mutlu olmayacak ona işkence ediyomusum gibibgeliyor. Yemek vereecek kimse yok. Napayim ben

18 CEVAP

Melisoyn

Bende cok sasirdim ama hoşuma gitti en azindan ac olduğunda hicbir sey bulamazsa besleyecek annesi var.

Melisoyn

Yaklasik 4 saattir monikama bakip ağlıyorum. Onsuz olmak cok zor olucak ama ailem kediye hep karsiydi eve alsam bi ton laf isitirdim. Videolarını acip izliyorum ağlıyorum. Oyle baglandimki ona. Kafayı yicem. Umarım ben gittikten sonra annesinden avcilik dersleri alir. Bakin vicdan azabi cekiyorum sanki onun savunmasiz olmasına ben mani oldum gibi geliyor
Keske hic yanıma almasaydım diyorum ama o zamanda ölecekti. Şimdi birakirsam döndüğümde burdan tasinacagiz ozaman tam benden kopacak ve en kotusude o artik sokak kedisi olacak kim bilir basina neler geli cek ailemden nefret ediyorum m keske kendi evim olsaydi. Aglamaktan yoruldum.

Goupe

Lütfen bu şekilde yapma. Ailen ne kadar kedileri sevmesede bu bize yazdıklarını onlarada söyle lütfen. Ona bir kedi olduğunu değil bir dost olduğunu , bir evlat olduğunu söyle. Kediyle büyüyen çok az genç olduğunu , gençliğin tekrar geri gelmediğini ve ailenin gençliğini geri veremeyeceğini söyle. Belki seni anlarlar. Anladığım kadarıyla şuanlık tatile gidiyorsun ve döndüğünüzde taşınacaksınız. Eğer götürme imkanın yoksa zaten kendi kendine hayatta kalabilir. Annesinden eğitim almasına bile gerek yok çünkü doğasında var amaa.. taşınırken eşyalarınızı taşımak için tahminen bir kamyonet kiralayacaksınız bu kamyonetin içine küçük bir taşıma kafesinde güzel bir monika dursa iyi olmaz mıydı? Ve anladığım kadarıyla ailen evde kedi istemiyor. Eğer istemiyorlarsa ve gittiğiniz ev yine müstakil bir evse orada bahçede beslemeye devam edebilirsin. Eğer apartman ise kapının önüne küçük güzel bir kulübe yani kedi evi işini görecektir. Bu arada kediyi götürmeden önce veterinerden sakinleştirici almayı unutma. Cesaretini topla ve kendini üzme. İyi günler!