Kedim Eskisi Gibi Aktif Degil?

Melisoyn

Arkadaşlar bi suru siteye danıştım artik ayni seyleri yazmaktan yoruldumm. Kimse anlamıyor. Belkide anlamak icin hayvan sahibi olmak gerekiyor. Her neyse baslayayim.
Biz mustakil bi evde yaşiyoruz. Sokak kedilerini ciğerle besliyorum. Biri dogum yapmıştı balkonumuzda o yavruyu da beslemek sahiplenmek istedim. Dışarıda diger kediler vardı ciftlesme mevsimi oldugundan anneyi rahat birakmiyolardi annesi olmayınca yanıma alırdım isitirdim. 6 aylik oldu. Ya onunla okadae cok animiz varki ayni bi evlat gibi oldu. Son 2 haftadir cok değişti. Eskiden elimi ısırırdı cirmalardi simdi benle oynamiyor. Hatta eskiden adini söylediğimde koşup gelirdi simdi benden kaciyor seeslensem gelmiyor. Ailem anlayissiz veterinere goturmek istedim izin vermediler. Annesi 1 hafta once yine doğum yaptı. Bi baktim o da gidip emiyor süt. Eskiden eve aldigimda cikmak istemezdi simdi kacip gidiyor. Arkadaslar tatile gidecem yarin veya obursu gun ben napayım götürmek istiyorum. Ailem karsi. Hadi bi nevi aldim mutlu olmayacak ona işkence ediyomusum gibibgeliyor. Yemek vereecek kimse yok. Napayim ben

18 CEVAP

Goupe

Lütfen bu şekilde yapma. Ailen ne kadar kedileri sevmesede bu bize yazdıklarını onlarada söyle lütfen. Ona bir kedi olduğunu değil bir dost olduğunu , bir evlat olduğunu söyle. Kediyle büyüyen çok az genç olduğunu , gençliğin tekrar geri gelmediğini ve ailenin gençliğini geri veremeyeceğini söyle. Belki seni anlarlar. Anladığım kadarıyla şuanlık tatile gidiyorsun ve döndüğünüzde taşınacaksınız. Eğer götürme imkanın yoksa zaten kendi kendine hayatta kalabilir. Annesinden eğitim almasına bile gerek yok çünkü doğasında var amaa.. taşınırken eşyalarınızı taşımak için tahminen bir kamyonet kiralayacaksınız bu kamyonetin içine küçük bir taşıma kafesinde güzel bir monika dursa iyi olmaz mıydı? Ve anladığım kadarıyla ailen evde kedi istemiyor. Eğer istemiyorlarsa ve gittiğiniz ev yine müstakil bir evse orada bahçede beslemeye devam edebilirsin. Eğer apartman ise kapının önüne küçük güzel bir kulübe yani kedi evi işini görecektir. Bu arada kediyi götürmeden önce veterinerden sakinleştirici almayı unutma. Cesaretini topla ve kendini üzme. İyi günler!

Benim1kedimvar

Dişi mi erkek mi

Goupe

(Haraket gibi algılamayın lütfen) Eğer aileniz kedilerinize önem vermiyorsa ve halinizden anlamıyorsa kutuyla götürmeniz doğru olmaz. Çünkü gideceğiniz yerde dışarı çıkarmanız lazım ve aileniz tekrar kedinin sizinle gelmesine izin vermeyebilir. Zaten kediyi götürmek için sakinleştirici almanız lazım veterinerden. Kapınızın önüne fazla fazla mama koyun diğer kediler bitirmesin. Ve tabiki su. Bu mamayı suyu koymanızın nedeni avlanmamaya çıkmamasını sağlamak yoksa hiçbir kedi tembelleşmez siz olmadığınız zamanda karnını doyurabilir :) Kolay gelsin

Goupe

Yani bu hayvanlar köpeğe benzemez. Köpek hemen tembelleşir hazır yemek ister. Kediler hareket eden birşey gördüğünde hemen saldırırlar bu onların doğasında var. Siz yemek vermeseniz bile hayatta kalabilirler. Tabiki vermeniz çok daha iyi olacaktır. Tek sıkıntısı sokakta bir araba çarpabilir veya başka bir şey olabilir. Dediğim gibi fazla fazla mama koyun başka yerlerde yemek aramaya ihtiyaç duymasın büyük ihtimalle sıkıntı çıkmaz.

ursaminor

Anne, bir önceki batında doğmuş olan bu 6 aylık erkek kedinin yeni bebeklerle birlikte kendini emmesine izin mi veriyor? :s
Çok enteresan gerçekten ilk defa böyle bir şey duydum ben...

Melisoyn

Taşındığımda götürmeyi düşünüyorum aslinda. Suan ailemede hak veriyorum. Gittiğimiz yer kediye uygun değil annesiyle kalmak onun icin daha iyi gibi. Ve umarom dediginiz gibi olur kendi basinin caresine bakabilir cok tesekkur ederim. Icimi oyle ferahlattinizki Allah razi olsun.

Goupe

Ne demek ben teşekkür ederim :)

Melisoyn

Erkek

Benim1kedimvar

Dişi olsaydı evden kaçmasını belki kızgınlık dönemine bağlayabilirdik ama erkek kediler 6 aylıkken kızgınlığa girmezler .

Kediler hisli hayvanlardır belki sizin tatile gideceğinizden onu evde bırakmak zorunda kalacağınızı hissetmiş olabilirler.

Melisoyn

Otobüsle gidecegim dedim ya ailem anlayışsız diye herseye karsilar bi kutuya koyup muavine belli etmeden yanimda götürmek istiyorum. Uzun uol napicam bilmiyorum ama onu da bırakmak istemiyorum sonucta annesi bulabilir yemek ama bu oyle uysal bi kediki daha koltuktan atlayamiyor yemekte bulamaz

Melisoyn

Otobüsle gidecegim dedim ya ailem anlayışsız diye herseye karsilar bi kutuya koyup muavine belli etmeden yanimda götürmek istiyorum. Uzun uol napicam bilmiyorum ama onu da bırakmak istemiyorum sonucta annesi bulabilir yemek ama bu oyle uysal bi kediki daha koltuktan atlayamiyor yemekte bulamaz

Melisoyn

Otobüsle gidecegim dedim ya ailem anlayışsız diye herseye karsilar bi kutuya koyup muavine belli etmeden yanimda götürmek istiyorum. Uzun uol napicam bilmiyorum ama onu da bırakmak istemiyorum sonucta annesi bulabilir yemek ama bu oyle uysal bi kediki daha koltuktan atlayamiyor yemekte bulamaz

Melisoyn

Ya 4 tane birden gondermis kusura bakmayın

Melisoyn

Ya siz melekmisiniz inanin okadar uzgundumki ne yapacagim diye. Beni ve ailemi oyle iyi anlamissinizki bende sundan korkuyordum oyle yada boyle getirdim diyelim kedimi zorluk cikardiginda orda birakmami isterlerse diye uzuluyordum. Onu burada annesiyle gonul rahatlığıyla birakmak istiyordum. Annesi kendisi ve yeni dogan 4 bebekle onlari adananin sicaginda birakmak beni üzüyor. Yan komşumuza gecem yillarda ciger vermistik kedilere versin diye kendi pisirip yemis. Oyle bi komsumuz var. Bu sefer de ciğerleri ben pişirip komsumuza da icine kedi ilaci koydum diiye ufak bi yalan soyleyecegim. Sularida balkondan nasil verececkler bilmiyorum of ya. Peki monikam (kedimin adi) bulabilir degilmi yemek onun ölmesini istemiyorum

KedimVar

Ben daha önce de duymuştum. Bizim yavru da hala emiyor mesela. Bizim kedimizin bir daha yavrusu olsaydı onlarla beraber emecekti. O kadar da tuhaf değil aslında :))