Sokak Köpekleri Besleme

Merhaba, bulunduğum bölgeye barınak tarafından bir sürü yavru yaralı topallayan köpek bırakılmış. 2 günde bir beslemeye çıkıyorum. Kasaptan köpek payı alıyoruz suyuyla kaynatıp içine ekmek doğrayıp veriyoruz. Ama bazı köpek payları öyle bir oluyor ki sırf kemik bazıları koca koca yuvarlak yiyemeyecekleri kemik ama köpekler de alıyor kemikleri kemirmeye uğraşıyor et sulu ekmekleri yemiyolar. Yiyemedikleri kemikler her yere dağılıyor etraftan laf edip köpeklere zarar verecekler diye de korkuyorum. Uygun Köpek maması alıyım diyorum ama yetemem uzun süre. Nasıl çoğaltabilirim sırf mama değil de bir şekilde çoğaltıp vermem gerek yetiştirebilmem için.

6 CEVAP

simbakedi

evet kemik suyuyla makarna ya da pilav yapıp etle karıştırıp verebilirsiniz. dobida diye bir veteriner kanalı var o da besleme yaparken econature diye bir marka kullanıyor o köpekler severek yiyordu deneyebilirsiniz. hatta mama miktarını yarım koyup kalan yarısını et-pirinç vs birleştirirseniz mama daha uzun süre gider

Nermintaskin012

Büyük kemikleri ayrı bir şekilde kaynatın onun suyuyla da makarna pişirebilirsiniz güzel bir şekilde yerler diye tahmin ediyorum. Kuru mama olarakta Dr sacchi, King, Pascal, enjoy, pawpaw en uygun fiyatlı olan mamalar diye biliyorum

Valla ortada köpek möpek kalmamış çıktım şimdi de. Söylenip duruyorlardı zaten ya zehirlediler ya toplayıp attılar çok üzgünüm. Bir şeyler yaptılarsa yapan elleri götürdülerse götüren ayakları kırılsın. Çaresizlik içinde kıvransınlar

Nermintaskin012

Of ya yazık oldu hayvancıklara :(

O kadar üzgünüm ki. Hiç zararları yoktu. Zaten ufaklardi zayıflardi kimisi hasta kimisi yaralı. Zararı yok bırak sanane işte besleme kimseden beslemesini istemiyoruz. Şu çanları bı barindiramadik dünya insanlara ait değil. O kadar üzgünüm ki dokunsalar aglicam. Bütün beddualarim onlarin uzerine