Sokaktaki Kedimi Taşınacagımız Yere Götürmeli Miyim

bademiskooo

Bu hafta taşınacagız biraz uzak sokakta 1 seneyi geçik besledigim bi kedim var herkese tıslar korkar bi tek bana sırnaşır sever hep beslerim sorun şu ayrılmak istemiyorum ondan yanımda götürmek istiyorum ama burda her yeri tanıyor nerde uyuyacağını nerde mama olacagını vs. sizce napmalıyım götürmeli miyim kalsın mı burda da bakan 3-4 kişi var bizim evin altında yaşıyor ama bırakmak da istemiyorum:(

5 CEVAP

deniznergis

bence yaşadığı muhitte kalması daha iyi olur en azından büyüyüp yaşadığı çevre onun için daha sağlıklı taşındığınız muhitten yaşadığı muhite dönmek isteyecek sonra yolda başına birşey gelir vs.

aysekara1

@CalicoMinos Evime alacağım dememiş zaten sorusunda.
Bence eski oturduğunuz yerde bırakın kediler ve köpekler yaşadığı yerden hiç bilmediği bir yere bırakılmamalı onun için orası daha güvenli o kendine besleyecek birisini bulur yine.

simbakedi

eger eve almayacaksaniz birakin bence yeni yere alisip alismayacagi diger hayvanlarin kabul edip etmeyecegi belli olmadigi icin onun acisindan daha kotu olur maalesef.
@CalicoMinos keske bunlari kendin dusunsen daha 1 hafta once burda agliyodun kimse seni linclemezken durumum yok beni linclemeyin annem veterinere goturmuyor diye. iki kere dusunup konussan keske

deniznergis

biraz daha açık yazayım sokak kedileri yaşadığı muhitte geceleri gök yüzüne bakıp yıldızlardan yaşadığı bölgeye kerterez alır. bir başka yere alıp götürseniz bile yaşadığı bölgeye er yada geç döner tabiki yolda araba vs herhangi bir kaza başına gelmediği sürece .ama artık büyük şehirler yüksek binalar gök yüzünü fazla aydınlattıgı için bazen navigasyonları sapma yapabilir .çeşmede yazlıkta kaybolan kedimiz 1 hafta sonra urlaya evimize dönmüştü bitkin bir halde 70 km mesafe tabiki ozamanlar bu kadar araç yoktu piyasada 30 yıl öncesi :D

CalicoMinos

Maddi durumunuz yoksa o hayvanın günahına girilmesini kesinlikle istemem eve gelen kedi gerçekten çok zor ama o zorluğa karşı çok sevimli hayvanlar kesinlikle kızamıyorsun sana tavsiyem çok iyi düşün senin ve onun artı ve eksilerini düşün evde kedi bakabilecek sorumluluğum var mı, evde kendime bakabiliyor muyum veteriner masrafları en iyi mama kum kumlar eve saçılıyor güvenlik için kedi filesi bir sürü kedi oyuncağı macun vitamin ilaç bunları düşün zaten sokakta baktığını söylüyorsun zaten tışlıyor bırak kendi doğasında yaşasın.