Dişi Kedi Kısırlaştırma

Jeffroshum

Kedimi 2 gün önce kısırlaştırdım ateşi çıktı hiçbir şey yiyip içmiyor. Kısırlaştırma sonrası ateş normal mi? Ve kısırlaştıkları gün ve ertesi gün istahsız mı oluyorlar?

19 CEVAP

Jeffroshum

Viyo veriyorum kendisi yemek istemiyor şırıngayla zorla 15 ml veriyorum artık tadını mı sevmiyor kokusunu mu bilmiyorum. Arasıra su da sıkmaya çalışıyorum onda daha az hırçınlaşıyor sıpa. tutmak mümkün değil yarası acıyacak diye de çok da hırpalayamıyorum

Jeffroshum

Evet antibiyotik oldu. 2 avuç mama yedi bugün çok az da su içti. İştahını açsın bağışıklığı güçlensin diye viyo reinforces veriyorum şırıngayla zorla ağzına artık bugün 7ml falan içirebildim imkanı yok içmiyor. Tüm gün uyuyarak elde ettiği azıcık enerjiyi de mama yememek için benden kaçarken kullanıyor. Ama çok şükür bugün azıcık da olsa bir şeyler yedi içti inşallah devamı gelir.

Jeffroshum

Teşekkür ederiz bugün gittiğimde bir sorayım. Yani nd biraz cıvık kaka sorunu yapıyordu ama başka bir şey yoktu onun dışında bu sabah 2. Kakasını yaptı biraz zorlandı kabız olmuş. 1 ml falan zeytinyağını belki veterinerden bir kaç saat sonra ağzına sıkarım

idilo

Mayıs ayında yaptırdım, ilk gün biraz mama yiyip su içmişti, ertesi gün de az yemişti, 3.gün yaş mama vermiştim antibiyotikle karıştırıp çok güzel yemişti. İlk 2 gün normal ama 3-4. günler için ilaç gerekiyor.