Dişi Kedi Kısırlaştırma

Jeffroshum

Kedimi 2 gün önce kısırlaştırdım ateşi çıktı hiçbir şey yiyip içmiyor. Kısırlaştırma sonrası ateş normal mi? Ve kısırlaştıkları gün ve ertesi gün istahsız mı oluyorlar?

19 CEVAP

Aysglklnc

2 gün normal önemli olan sonrası ama günlük antibiyotik vurulması kesinlikle olması gereken bir şey. Biz 2.haftadayız ve veterinerin en başında günlük iğne vurmak yerine hap bölmeyi tercih etmesi sebepli kedim 3 enfeksiyonla uğraştı bu 14 günde. Hâlâ geçmiyor ve veteriner zaman alacağını söylüyor. Ateşini ve iştahını kontrol edin ilerleyen günlerde. Havalar da sıcak vücut ısısı yükselirse hafif ellerinizi ıslatıp patilerini vücudunu serinletin

Jeffroshum

Ateş düşürücü yaptılar 1. Gün sonrasında ateşi geçti ama hala bir şey yemiyor viyo reinforces aldım zorla şırıngayla 15ml falan içirebiliyorum 5 ml de su verebiliyorum katı ya da kıvamlı hiçbir şey yemiyor kokluyor ama yemiyor veteriner 5 gün kadar normal dedi ama ne bileyim kan şekeri falan düşmez mi bu bebeklerin. Bi de azına bir şey vermek için yaklaştığımda benden kaçmak dışında günde evi 2 kez turluyor sonrasında sürekli uyuyor. Uyuma pozisyonu da topçuk oluyor.yan yatmıyor Sanki rahat değilmiş gibi tabiiki ameliyat geçirdi ağrısı var büyük ihtimalle ama üzülüyorum ya

Merve203

Mutlaka az dahi olsa bir sey yemesi gerekiyordu. Elinizle yas mama vermeye calisin hic tepki vermiyorsa bir terslik olabilir. Ayrica viyo marka istah acıcilar var veterinerde tek tek satiliyor. Hem istah acici hem bagisiklik destekleyici. Ondan verebilirsiniz hicbir şey yemiyorsa

Ozzey

Merhaba
Ben veterinerden miamore tavuk corbasi almistim onu icmisti birkac gun sonra normale dondu. Bir de sadece veterinerlerin sattigi ameliyat sonrasi ozel islak mamalar var pure gibi oluyorlar agzinda yara olan kedilere de tavsiye ederim. Normal mamalar acitiyor. Bunu onlar da yedi. normalde direk yer. Yemezse sulandirip siringayla da icirebilirsin. Ikisini de tavsiye ederim.

Jeffroshum

Bugün gittiğimde depresyonda olabilir dediler az önce 2 avuç içi kadar nd ocean yedi Cıvık mama sorunu olduğu için nd almayı bırakmıştım onu çok iştahli yiyordu şimdi belki yer diye almıştım. Allah’a şükürler olsun inşallah devamı gelir ya rabbim.

gulsundusmez

bugün antibiyotik olması lazımdı oldu mu? 2 günü aşan iştahsızlık sıkıntı hiç bir şey mi yemiyor?
fortiflora toz var ondan serpin her kedi bayılır veterinerde satılıyor.Ben kedim miğde üşütüp iştahsız kaldığında almıştım

Aysglklnc

Hill's Prescription Diet a/d konserve mama alabilirsiniz veterinerden. Operasyon sonrası için kullanılan bir yaş mama olduğu için hem toparlar hem iştahına iyi gelir. Biz 3 konserve tükettik bayağı toparladı iğnelerle beraber. Mamaya bir çay kaşığı zeytinyağı ekliyorum tuvaletinde zorlanmasın diye. Kuru mamasını da hafif ıslatarak veriyorum. N&D bazı kedilerde alerji yapıyor dikkat edin. Yatış pozisyonu da normal empati kuralım biz de bir yerimizden ameliyat olduğumuzda o bölgemiz hassas oluyor. Çok sancılı bir süreç, sabırlar diliyorum. Umarım kediniz de siz de bir an önce atlatırsınız :/

Renklipati

Perşembe günü dişi kedimi kısırlaştırdım bende evet ilk iki gün baya iştahsız yedi şimdi düzeldi yemek su düzeni normale döndü, ateş olmadı bizim ilk bir gün sadece çok halsizlik olmuştu

Lils

Benim kedim dün kısırlaştı. Bugün iştahlı yiyor. İlk gün 3 kere kustu. Artık kusmuyor.

aysekara1

Ateş, titreme gayet normal ama 2 günü geçerse bu süre veterinere götürmenizde fayda var.

idilo

Bikaç gün içinde yemeğe başlıyorlar, bir götürün bence.

Jeffroshum

Antibiyotikleri olduğu için her gün götürüyorum ama yemesiyle ilgili bir şey demediler

Jeffroshum

Tam 2 gün oldu

Jeffroshum

Kedim dişi bu arada

Jeffroshum

2,5 saat sonra 3. Gün bitmiş olucak