Kedimin Burnu Pembeleşmiş. Neden Olmuştur?

CalicoMinos

Bugün olmuş bugün fark ettim. 16.06.2021 Çarşamba

20 CEVAP

Ahmetemind

Burun rengi zaman zaman çok düşük tonlarda renk değiştirebiliyor, bazen kan basıncındaki ani değişim gibi basit bir sebebi de olabilir, bazen ateş de buna yol açabiliyor. Fakat her zaman en iyisi veterinere gidip kontrol ettirmektir. Kimse internetten net bir tanı söyleyemez.

Ancak yanıt veren arkadaşları anlayabilmiş değilim. Yanlış anlamayın ama "iyi bakamayacaksanız sahiplendirin" nasıl bir cümle? Çocuğu olan bir insana, çocuğuyla ilgili emin olmadığı bir durumda soru sorduğu zaman bakamayacaksan sahiplendir mi diyorsunuz? Hadi, soruyu soran kişi "bir haftadır kedimin burnu durmadan renk değiştiriyor, sağlık durumu çok kötü gözüküyor ama hala veterinere götürmek yerine gelip burada soruyorum" dese dediğiniz şeye hak veririm. Ama yani cidden, bu tarz bir şey bana yazılsaydı çok üzülür, kırılırdım. Hepimiz insanız, bazen yönlendirilmeye ihtiyacımız var ama birbirimizi kırmaya gerek yok

Ahmetemind

Az önce yazdığım cevaba ek güncelleme:

"aysekara1"in yazdığı cevabı kırıcı bulup sitem etmiştim. Ancak "Kedinize Süt Tozu Veriyor Musunuz?" sorusunu gördüm az önce ve ettiğim sitemin çok mantıklı olmadığını fark ettim. Tabi, kullanılan dil çok uygun değil. Yine kırıcı aslında biraz ancak kullanılma sebebi gayet mantıklı gözüktü bana.

"CalicoMinos", lütfen soru soracaksanız içinde inat belirten cümleler kullanmayın. Süt tozu ile ilgili sorunuzda kim ne derse desin kendiniz bildiğinizi yapacağınızı belirtmişsiniz. Forum sitelerinin, soru-cevap platformlarının işleyişi bu şekilde değildir. Sorunuzu açık bir şekilde belirtirsiniz, daha önce sizin sorununuza benzer şeyleri deneyimlemiş kişiler kendi görüşlerini paylaşır. Kedinizi çok seviyor olabilirsiniz, ancak onun sağlığı için kendi inadınızı değil, veterinerinizin görüşünü önemseyin

Toxic çocuk gibi davranıyor nasıl 20 yaşında bilmiyorum.

Patili_1

CalicoMinos birşey demek istiyorum annemin parası olsaydı kediye çok iyi bakardı demişsin eğer kediye bakacak kadar maddi durumunuz yoksa sahiplenmeseydiniz iyi olurdu ama ben sadece düşüncemi söylüyorum ama ben şimdi gidip size onu sahiplendirin demem çünkü o senin kararın bakıp bakamayacağını sen ztn bilirsin fakat burda cevap verenlerin çoğu senin buraya soru sorup ben bunu yapmaya devam edeceğim kim ne derse desin deyince bu biraz cevap verenleri sinirlendirir bunun sebebi sen hem soruyorsun hem de cevap verenleri umursamiyormussun gibi oluyor her neyse bence kedine süt tozu vermemelisin yavrulara verebilirsin ama büyüdüğünde süt tozu pek verilmez hem onu alacağına kedin için farklı şeyler alabilirsin değil mi 🤗😉versen zararı olur mu bilmiyorum ama gerek yok süt tozunu 2 aylığına fln kullansan yeter dediğim gibi buraya soru sorarsan cevap verenlerin cevaplarını önemse ben yinede vericem diyince biraz cevap verme isteği gidiyor tabi sen bilirsin.

gozdeyilmaz

Siz bence kedinizi bir veterinere götürün

aysekara1

Bu kişinin kedisi 8 aylık, zayıf ve doğum yapmış bir sürü de sağlık sorunu var annem veterinere götürmüyor vs. diyordu o bakımdan dedim ki zaten kimseye de öyle bir şey demem ben. Bu kişinin açtığı başlıklardan yola çıkarak söyledim.

Ahmetemind diğer sorduğu sorulara da bakın bi isterseniz 😑

simbakedi

kimi kandiriyorsun bir sorun gorunce hemen veterinere goturduk diye ya :D burda agladin annem goturmuyor veterinere evde ne yapabilirim diye biz seni zorladik goturmelisin eger veterinere bile goturemiyorsan sahiplendirmelisin diye. kedine gittiginde o kadar ugrasmislar narkoz bile verilmis kedine sen dedin. oyle kolay seylerde verilmez yani ciddi bir sorunu varmis demekki. bos sorularindan butun site bikti yuzsuz gibi inatla gelip burda konusmaya devam ediyorsun insanlar da seni ciddiye alip cevapliyor @Ahmetemind gibi. yazik yani vakit kaybisin sadece

aysenuroz

Yahu canın sıkıldıkça millete sarıyosun burda. Bu hareketlerinin ve konuşma tarzının başka bi açıklaması yok yani. Sen nasıl ki saçma sapan sorular sorabiliyosun diğer insanlar da istediği soruya cevap verir.

aysekara1

Yazık kediye veterinere götüremeyip iyi bakamayacaksanız bence sahiplendirin.

CalicoMinos

Hiçbir insanı küçük görme hakkınız yok sanki siz çok iyi bakıyorsunuz bu site niye var evcil hayvanı olan bir sıkıntı derdi olduğunda soru sormak anneme hiçbir zaman laf ettirmem kadının parası olsaydı kediye çok iyi bakardı bundan şüpheniz olmasın bende öğrenciyim çok kırıcı davranıyorsunuz böyle insanlar bana lütfen yazmasın orada burada lafımı etmeyin önce siz kendinize bakın sanki yaşım kadar kedi bakmışım gibi sanki bilip bilmeden konuşmayın kimsenin durumu yok ama kedi bakıyor egeoistliginiz kendinize kalsın Ahmet bey yazdığınız şeyler için teşekkür ederim ayrıca kedinin bir sıkıntısı olduğunu fark edince hemen veteriner re gittik ayrıca herkes kedi tırnağını iç dış parazit evde yapıyor o yüzden o zaman kedi bakma deme hakkınız sizlerden tiksiniyorum

CalicoMinos

Ayrıca kedinin aşılarını veteriner yapıyor

CalicoMinos

İstemeyen soruma gelmez Ayşe kara buraya yeni gelmişin insanlara dinleniyor sun nazik olamıycam kusura bakma seni ilgilendirmez

CalicoMinos

O soruyu sorunca götürmeyeceğiz sandım o soruyu sorduktan 7 dk sonra veterinere gittik çok şükür kedime birşey olmadı herkes kefir verince birşey olmuyorsa süt tozu verince de birşey olmuyor araştırdım birşey olmuyor önceki ailesinin de süt verdiğini öğrendim çok severek içiyor aynı zamanda bol bol su içiyor şuan kedim gayet iyi sadece zayıf oda kendisi ile alakası bu kedinin türünden dolayı bünyesi öyle başka bir kedi sahibi olan adama sordum benim kedimde zayıf ne yaptıysam olmadı dedi bende o yüzden saldım ama kilo alsın diye haşlanmış tavuk veriyorum , kediye süt tozu alacağına başka şeyler al diyorsun almadığımı nerden biliyorsun tabiki alıyorum 2 gün önce yaş mama , ödül maması aldım.

CalicoMinos

Kedinin bio pastice junior vitamini ayrıca var tarakları , tırnak makası oyuncağı vs var..... Yorum için teşekkürler ama nazik olsanız çok mutlu olurum.