Kedim Beni Düşmanı Gibi Görüyor. Düzelir Mi ?

canmuezzam

Merhabalar. 15 aylık erkek kedim var 45 günlükten aldım beni annesi gibi görüyor ve bana çok düşkündü. banyoya ya da tuvalete gitsem bile arkamdan miyavlar,ağlardı.. geçtiğimiz mart ayında yağmurlu havada binaya dişi kedi girmek istedi ıslanmasın bari içerde kalsın diye binanın içine aldım. ama o kadar acıkmış olmalı ki bizi kapımıza kadar takip etti bende bari yemek vereyim gitsin dedim. epey bir yemek yedi sonra gitti yatağın üstüne yattı. annemde bu kedi hem hamile hem aç hem üşümüş bugun dinlensin dedi ve böylece bizim evde kaldı. benim müezzam bu dişi kediyi kıskanmadı yemeğini paylaştı anlayışla karşıladı. iki gün sonra anca evimizden gönderdik ama birkaç gün sonra tekrar geldi hamile olduğu için kıyamıyorduk alıyorduk müezza ile de sorun yoktu. daha sonra ailecek coronaya yakalandık ben ağır geçirdim ve hastaneye yattım 14 gün hastanede kaldım o sırada babamı coronadan kaybettik annem evde yalnız kediler ile kaldı ve dişi kedi doğum yaptı. hastaneden çıktığımda 4 küçük yavru vardı evde. e hemen atmak yada sahiplendirmek olmazdı hem anneyi hem yavruları mecbur en az 45 gün kalmaları gerekiyordu. işte asıl sorun burda başladı. müezza benim yavruları sevmemi kıskandı ve bu kıskançlık düşmanlığa döndü. önceleri kafama atlıyordu ben anlam veremiyordum sonra koluma derken iş büyüdü ve artık canımı yakacak şişlikler morluklar oluşturacak kadar ciddi bir boyut aldı. kendimi korumak için su sıkıyordum yüzüne ama her fırsatta atlamaktan vazgeçmedi. soluğu veterinerde aldım o artık düzelmez sokağa bırakın dedi. başka bir veterinere gittim paticalm diye sakinleştirici verdi ve jel bittikten sonra kısırlaştıralım dedi ama 2 gündür kullanıyorum fayda etmedi. Ne yapmalıyım? zamanla eski sevgiye geri döner mi yoksa umutsuz vaka mı? kısırlaştırsam düzelir mi?(dip not: o hamile olup doğum yapan kedi ile çiftleştiler)

14 CEVAP

Nadenge

Kedinizden ayrılmak istemiyorsanız bunun için çabalamalısınız. İlk olarak kedinizi kısırlaştırın, daha sonra yapmanız gereken şeyleri belirlemek adına “Benim Belalı Kedim” adlı programı izleyin. Oradaki çözümleri kendinize uyarlayın. Mesela size saldırıyorsa bu negatif enerjisini onunla oyun oynayarak atın. Kedi oltaları bu konuda çok iyi iş görüyor. Dikkatini sizin üzerinizden alıp oltaya yani oyuna odaklıyor. Yeniden tanışıyormuş gibi her şeye baştan başlayın. Bu program kedisinden vazgeçmek istemeyen insanlar için adeta bir reçete...

Ozzey

Merhaba oncelikle basiniz sagolsun. Allah rahmet etsin kalanlara sifa sabir versin.
Erkek kedinin yanina disi kedi gelince kisir da olmayinca isler karisir tabi. :)) adam kokulardan deli olmustur. bence en kisa zamanda kisirlastirin. Ama kizgin olmasi normal. Saltanatina baska kedi getirdiniz bir de ustune yavrular... bir de dogum sonrasi anne kedi yine kizginliga girer. Inanamadim bir sey olmamis. Kokular oglani iyice sinirlendiriyordur.
Bir de yavruyu genelde hepsi kiskaniyor. Anne kediler bile kiskaniyor.

Sizinkini kisirlastirip Anne ve yavrulari sahiplendirmeniz ya da ev disinda uygun bir alanda bakmaniz en makbulu.
Sizin oglani eve aldiniz bir kere sadece kedi degil aileden biri o. Evde buyuyen hayvan sokaga zor alisiyor. Bir de asabi olmakta hakli hayvan.
:)) sakinlestirmek icin lavanta ve papatya cayi yap demlikte demle. Spreye koyup evin heryerine sık bezle de silebilirsin. Kendi kiyafetlerine sık. Kendi ellerine kollarina sur. Normalde hayvana suruluyor. Ama senin kediye hemen surme. Daha saldirganlasir. Evdeki kokulari temizlemen lazim. Kendi de isaretlemistir oralari da temizlemen gerek. Sokaga atma gunahtir.

gulsundusmez

tek sebep kedinizin kısır olmaması kısırlaştırın ve 2 gün çok kısa bir süre zaman tanıyın düzelir.Ben erkek kedimi sokağa çıkarırdım kısır değildi evde bana saldırırdı sokakta saldırırdı boxa koyamazdım oysaki diğer kedilerin kokusunu alır agresifleşirmiş bilememiştik cahildik sonra asla sokağa çıkarmadım sokakta kedi sevsem eve gelip hemen üstümü değiştim ellerimi defalarca yıkadım kısırlaştırdım artık sakin özellikle kafama ayaklarını geçirip top gibi döndürüyordu ozamanlar

CalicoMinos

Sürekli onunla konuş başını oksa ve kısırlaştırma yap.
Bakamıyorsan da sıkıntı yaratıp seni üzüyorsa sokağa atmak yerine barınak yada sahiplendir

CalicoMinos

Sürekli onunla konuş başını oksa ve kısırlaştırma yap.
Bakamıyorsan da sıkıntı yaratıp seni üzüyorsa sokağa atmak yerine barınak yada sahiplendir

CalicoMinos

Sürekli onunla konuş başını oksa ve kısırlaştırma yap.
Bakamıyorsan da sıkıntı yaratıp seni üzüyorsa sokağa atmak yerine barınak yada sahiplendir

canmuezzam

hiç duymadım o programı en kısa zamanda izlicem.

canmuezzam

ben hiç dışarı çıkartamıyorum çok korkak iki defa denedim birinde merdivenden geri döndüm diğerinde bahçeye kadar zor indirdim hemen apartman kapısını tırmaladı açın diye.. 2 gündür jeli kullanıyorum saldırması 15-20 gündür var.

canmuezzam

konuşmaya çalışıyorum ama dik dik bakıyor başını okşamam mümkün bile değil ve dediğim gibi hemen saldırıyor. bugun kahvaltıda anneme odayı açta çıksın ben o yokmuş gibi davranayım dedim. çıktı tüm odaları dolaştı mutfak banyo balkon hepsini gezdi birkaç kez sonra benim oturduğum sandalyeme geldi 5-6 saniye bana baktı ve yine saldırdı hiçbirsey yapmamama rağmen. inanın her an saldırıya hazır bir canlı ile yaşamak çok zor 15 aylık olduğu için kimse sahiplenmek istemez barınakları araştırdım ölüme terkedersiniz yazıyor çoğu yerde. ben düzelmesini umut ediyorum bunun için neler yapabilirim ?

Ozzey

Ama anne ve yavrular varken kokularla zor bas eder. Kisirlastirsan da sorun devam edebilir. Anne kedi 2 ay sonra yine hamile kalip yaklasik 4 ay sonra yine yavru getirecek. Senin oglan olsun olmasin. Baska kedi bulur ciftlesir. 2 ay sonra onu da kisirlastirman gerek. :(( en erken dogumdan 6 hafta sonra kisirlastiriyorlar. Sutu kesiliyor cunku. Komurluk ya da catida yer yok mu oraya alsaniz anne ve yavrulari

canmuezzam

öncelikle tüm yorumlarınız için teşekkürler. başka bir kediye yardımcı olayım derken kendi kedimi kaybettim böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim bilmiyordum. sonunda dün anneme de saldırdı evde çok zor durumdayız korkumuzdan odasından dışarı çıkartamıyoruz ne yapacağımızı da bilmiyoruz box a nasıl koyacaz bu salgınlıkla onu da bilmiyorum. annem çok sinirlendi barınağı arayalım gelsinler alsınlar diyor. ben sürekli ağlıyorum

canmuezzam

yavruları bugun sahiplendiriyorum üçüne buldum bile. sadece biri kaldı onu da bulurum en kısa zamanda. asıl sorun benim oğlan nolcak. müezzam nasıl düzelecek :(

canmuezzam

kedimi bugun kısrılaştırdım umarım düzelir diyecem de veterinerdeki doktor ilk kez anestezi olup ameliyattan çıkan kedinin boxa kafa attığını görüyorum dedi. ve bu kedinin sorunları var dedi hatta daha önce kavgaya karışıp karışmadığını dayak atıp atmadığımızı sordu.
günler sonra ilk kez kedime rahat dokunabiliyorum inşallah emeklerimiz boşa gitmez

canmuezzam

bu arada eve geldiğinden beri bi hareket bi hareket. deli danalar gibi sürekli her yeri geziyor asla ameliyattan çıkmış demezsiniz