Ailemin Bana Uyguladığı Psikolojik Baskı Sebebiyle Kedi Sahiplendirmek

Cemist

Merhaba, ben cem.
Büyük abim yaklaşık 1 yıl önce kedi getirdi eve ve ben sahiplenmiş bulundum.
Onu çok seviyorum
Kedim benim sevgilim, arkadaşım, dostum
Yani herşeyim
Babamın evinde kalıyorum bir süredir ve
Ailemin her anlamda şiddetine magruz kaldigim için kedim benim ilacım oldu ama artık dayanmak benim için çok zor bir noktaya geldi ve ben kedimi yarı yolda bırakmak istemiyorum ama evden gitmem gerekiyor çünkü artık dayanma eşiğimin sonundayim neredeyse intihara varan düşünceler geçiyor içimden.
Bu noktada sizce ne yapabilirim hemde kedim mağdur olmasa
Yani acaba sahiplendirsem ne hisseder alışirmi başına bisey gelirmi
Ben çok özlicem öyle bisey olursa ama
Sizce sahiplendirmem beni nasıl birisi yapar
Çok üzülüyorum ve bilmiyorum.
Ne yapıyım dersiniz

14 CEVAP

diablerose

sahiplendirmeniz iyi bir secenek. umarim mukemmel bi yuva bulursunuz. kediniz iyi bi yuvada oldugu surece onun icin sıkıntı olmaz

Cemist

Bu arada gittiğim yerde bende mutlu olmucam ve iyi bir yere gitmiyorum
Mecburiyetten dolayı il değiştiricem ama onu bu evde bırakmak istemiyorum çünkü onu severken ona hep söz verdim onu tek başına bu evde birakmicam diye
Öğrenciyim bu arada
Ekonomik gücüm yok olsa ayrı eve çıkardım

Cemist

En çokta şunu düşünüyorum sonuçta hayvanlar bizim dostumuz oluyor ve bizi en zor zamanımızda yanliz bırakmıyorlar sıcacık sevgilerini veriyorlar
Benim şimdi ona bunu yapmam beni nasıl biri yapar bu vicdan hesaplamasindan çıkamıyorum

Cemist

Nereden iyi bir insan bulabilirim sahiplendirmek noktasında sizce

Patili_1

Sahiplendirmeniz iyi olabilir yaşına göre değişebilir alışması kaç aylık veya kaç yaşında kediniz?

Cemist

Ya 8 aylık oldu eşşek

Rapisa

Allah yardımcınız olsun zor bir durum. Bana da en mantıklısı sahiplenmek gibi geldi

diablerose

bencilce bisi yapmiosunuz ki. hatta tam tersi. sahiplendirirken de tanidik birine sahiplendirmeye calisin, veya bu konuda tecrubeli birinden destek alin. veterinerinize de soyleyin, yardimci olabilirler

ataol

mecbur kalmasanız böyle bir şeyi yapmazdınız, bu açık. o yüzden takip şartıyla onun iyi bir yuva bulduğuna zamanla emin olabilirsiniz. bence doğru bir karar vermişsiniz, bencillik ettiğinizi düşünmüyorum aksine onu oradan oraya sürüklememek için sahiplendirmek iyi bir seçenek.

Cemist

Teşekkür ederim iyi bir yuva aricam Şimdi araştırırım iyice
En olmadı yapcak bisey yok ölene kadar onunla beraber kalmaya calısıcam bakalim zaman ne göstercek

theyusra

vicdan konusunu çok iyi anlıyorum çünkü benimde başıma böyle bir şey gelmişti aylar önce. sahiplendirme ilanı açarken ailenin gideceğiniz ilde oturması şartını koyabilirsiniz böylece onu görme ihtimaliniz olmuş olur, eğer sahiplendirme ilanlarında koşulacak şartları bilmiyorsanız ben yardımcı olabilirim zamanında başıma can yakıcı bir olay geldiği için başkası da benim gibi üzülsün istemem.

baranertaga

Eğer reşitseniz kedinizi de alıp başka eve çıkın ben olsam yerinizde bunu yapardım

Cemist

Başka eve çıkamam ki ekonomik gücüm yok malesef

Ozzey

Gunaydin uzulmeyin lutfen. Mecbur kalmissiniz. Abiniz bakmaz mi sonucta o getirmis. :)) once bir yakinlariniza danisin mahallenizde bakin. Bulamazsaniz gittiginiz sehirde bakin. Uzun yol gidip de sonra sizden ayrilmasi hayvani daha da strese sokar. ayrildiktan sonra hayvani yeni ailedeyken gormek de hayvana stres yapar. Telefondan resimlerini isterseniz. buradan da ilan acin. Umarim guzel yuva bulursunuz.