Acil!!!!!Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası

Rmysozdmr

Kedimi bugün kısırlaştırdım ve eve getirdik. Veterinerde baslık takılmamıstı ya da yara bantla kapatılmamıstı. Kendine geldikce ısırmaya calısıyor. Ne yapmam lazım cok acil

20 CEVAP

Paniğe gerek yok. Bu sizi ve kedinizi de gerebilir. Ben temiz bir kumaş parçasından karnına göre ölçü alıp bi kıyafet dikmiştim. Ertesi günde yedeğini dikerek her gün değiştirmiştim. Bu iş 5 dakikanızı bile almayacak. Hem de içiniz çok rahat edecek. Kediniz de yarasını görmediği için strese kapılmayacak. 🤗♥️

reye

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle. Twitterda şöyle bir yöntem gördüm
Tayt gibi ince bir şeyin üst bacak kısmını kesiyorsunuz, bacakları için 4 tane delik açıp giydiriyorsunuz ve kendisini yalayamıyor. İlk zaman garip hareketler yapabilir giydirdiğinizde ama bu yalamasını engeller ve en azından acı çekmez(alışkın olmadığı için garip hareketker yapabilir bunda sorun olmaz merak etmeyin)

Ozzey

Yaraya bant takilmiyor bildigim kadariyla. Rastgele bir sey de surmeyin sakin. Baticon surebilirsiniz onu da yine de danisin veterinere. cunku yalayacak tutamazsiniz. Bugun uyanik kalin ilgisini basma seylere cekmeye calisin. Ellemesine izin vermeyin.gerci kanama acik yara yoksa birsey olacagini sanmiyorum. En
Iyisi veterinize sorun tabi. Ama ben sokaktakileri kisirlastirdigim onlara hicbir mudahale yapamiyorsunuz sokaktalar zaten hic de acilmadi yaralari yalamalarina ragmen.

idilo

Dikişler içte evet, benimkinin de dikişi içteydi ama dıştada vardı minik bir dikişi, yakalık olmasına rağmen kopartmıştı, siz onu kontrole götürdüğünüzde bir yakalık taksınlar, çok yaramaz bir kedi değilse koparmaz ama merak etmeyin, benimki ağaç tepesinden geldiği için hiç yerinde durmaz

idilo

Dikişler içte evet, benimkinin de dikişi içteydi ama dıştada vardı minik bir dikişi, yakalık olmasına rağmen kopartmıştı, siz onu kontrole götürdüğünüzde bir yakalık taksınlar, çok yaramaz bir kedi değilse koparmaz ama merak etmeyin, benimki ağaç tepesinden geldiği için hiç yerinde durmaz