Acil!!!!!Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası

Rmysozdmr

Kedimi bugün kısırlaştırdım ve eve getirdik. Veterinerde baslık takılmamıstı ya da yara bantla kapatılmamıstı. Kendine geldikce ısırmaya calısıyor. Ne yapmam lazım cok acil

20 CEVAP

TugbaAytekin

Dikisleri cok duzgun dikilmemis gibi gozukuyor. Orasinin kesinlikle korunmasi lazim yoksa acar dikislerini. Dar bi kiyafet gecirin baslik yoksa mutlaka yapin ulasamasin. bi kiyafetin kol kismini kesip gecirirseniz önlem olabilir gözlemleyin kediler yinede acabilir

idilo

Çok sıkı olmayan çorabı baş kısmından ve iki yandan kesip tulum gibi giydirebilirsiniz.

Kdelendelen

Kısırlaştırma için çok büyük değil mi bu dikiş? Bence acilen bi yakalık alın, yaranın üstünü kapatırsanız iyileşmesi biraz daha uzun sürer maalesef

Bana da çok büyük geldi yara. Bir de çok aralıklı sanki kesinlikle korumanız lazım

Rmysozdmr

Bu saatte nereden yakalık alabilirim? Bu veteriner aynı zamanda kediğimi sahiplendiğim veterinerdi o yüzden güvendim. Yarın pansumana getirin ertesi gün de iğnesini yapalım denildi.

Rmysozdmr

Cok üzgünümüzü su an ne yapacagımı hic bilemedim gerçekten büyük mü yarası

bokcuk

Bence de yarası çok büyük, benim kedim dün kısırlaştı 7cm falan kesildiği yer ama sizinki çok büyük geldi bana. İnternetten araştırıp puanı yüksek bir kliniğe baktırın bence dikişler de pek iyi gözükmüyor.

eessmmaa

Ya bu gerçek mi yalan mı pek inandırıcı gelmedi bana bu kadar büyük bir kesikle kısırlaştırma yaptıklarını düşünmüyorum

Rmysozdmr

Kliniği aradım şimdi arkadaşlar asıl dikiş içteymiş bunu gecici olarak yapmışlar başlık takmamalarının sebebi de kediyi strese sokmamakmış bu dikişleri açmaya çalışsa da bi problem olmazmış. Yaranın büyüklüğüne normal dediler.

FA

2-3 dikişlik yere baya aralıklı 8-10 dikiş atmış.Sarı olan kısımlarda merhem mi var anlamadım.Merhem degilse deri altı görünüyor yağ dokusu gibi tabi ki iltihap değilse.Baya dikkatli olman gerekiyor.

Zeeelis

sarı olan şey gazlı bez büyük olasılıkla ve dikişte böyle görünmesi normal merak etmeyin.ama dikiş sayısını bilemeyeceğim belki böyle de oluyordur

Pufininelifi

Dikiş yeri bana çok büyük geldi. Ben dişi kedimi 3 hafta önce kısırlaştırdım. Dikiş yeri sadece 2 cm’di.

Pufininelifi

İlk iki gün sargı vardı. 2. Günden taytımı kesip ona kıyafet yapmıştım. Gece onu giydiriyordum. Gün içinde sürekli yanımda onduğu için gece zarar vermesin diye.

Renklipati

Çok geçmiş olsun,bizde 6 gün kısırlaştırma yaptırdık dişi kedime estetik olduğu için gerek kalmadı dikiş yoktu.. fakat sizin dikiş var mutlaka yakalık yada bir çorap gibi birşey giydirmeniz gerekiyor yoksa ipleri çekip koparabilir

FA

Bence yakalık kesinlikle kullanmalı ve dikişlerin olduğu yere antibiyotik ya da kantaron yağı sürmelisin.