Kedinize Günlük Hayatında Tasma Takıyor Musunuz ?

Benim1kedimvar

Ben burada birisinden duydum "gelişimini gözlemek için" diye . O yüzden ara sıra takıyorum ama kaşıyınca geri çıkartıyorum . Siz takıyor musunuz ?

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

takılı dursun. ucuna zil takarsanız kedinizi bulmanız kolay olur ve kazara üstüne basmazsınız

Ya bize de o zilli tasmalardan vermişti veteriner hem kaçarsa falan da bir tasması olması güzel hemde nerede olduğunu bulursunuz diye ama asla taktırmıyor hatta böyle takınca tırnaklarını takıp çıkarmaya çalışıyor bayağı kıvranıyor çıkartmak için bende alışmasını bekleyemedim ne olur ne olmaz diye çıkardım takamıyorum :ı

efruzg

Ben nerede olduğunu bulabilmek içinde taktım alıştı hemen arada kaşıyor okadar:)

ursaminor

Zaten dört duvar arasına kapatıyoruz, bir de üzerine hayatta en nefret ettikleri şeyleri yapmanın lüzumu yok diye düşünüyorum. Bunlar bizim can yoldaşlarımız, rahatsız oluyorsa takılmamasından yanayım. Alıştırıp takanlar elbette var. Ama Siriciğim kedinin üzerine kazarayı bırak bilerek bile basabilmek pek mümkün olmuyor :D
Neyse ki refleksleri çok kuvvetli.
Bir de bence kedi bulunmak istenmiyorsa, bulunmamalı. Evin içinde olduğundan emin olduğunuz sürece kendine sevdiği bir köşe bulmuş demektir. Onu oradan çıkarmak da bence doğru değil. Bunların güvenli köşelere ihtiyaçları var. Orası onların da evi sonuçta :)
Ha çıkamıyorsa zaten bağırıp haber verir o :D

  • Bu yazdıklarım gezdirme (göğüs) tasması ve bu tasmaya alıştırma sürecinin haricinde boyna takılan tasmalar için geçerli bu arada.

KedimVar

Ben kolay bulmak için, en ufak deliğe giriyor diye takıyorum. Özellikle yavruyken takılmalı. Ben taktım hemen alıştı :)) bir iki kere uğraştı sadece çıkarmak için ama sorun etmiyor genel olarak .

KedimVar

Ursaminor maalesef her kedi aynı değil. Bizim manyak kedi bilerek insanların ayağının altına atlıyor. Tam adım atacakken birden fırlıyor. Özellikle akşamları karanlıkta yapıyor zaten gri hiç belli olmuyor karanlıkta. Kaç kez üstüne basmışlığım ve koşa koşa peşinden gidip iyi mi diye baktığım oldu. Özellikle odanın kapısını kapatıp içeri onu almayınca yapıyor. Odadan çıktığın an frrrrr koşuyor. :D