Kedim Kayıp

pnariy

Herkese iyi akşamlar öncelikle,başlıktan da anladığınız gibi 1.5 yıldır baktığım gözümden sakındığım kedim 6 gündür kayıp.En başından anlatmak gerekirse ailemle 1 haftalığına şehir dışına çıkmamız gerekti hem uzun bir yol olduğundan hem de gideceğimiz yerdeki insanlar biraz cins olduğundan kedimi yanımda götüremedim.Bu duruma pek isyan etmememin sebebi yazlık bir sitede yaşıyor olmamız ve her tarafın bağ bahçe olması.Ortama oldukça alışkın hatta biz oradayken de bazı geceler gelmez ve arkadaşlarıyla oynardı ve orayı çok severdi.Sadete gelecek olursak yolculuğa çıkmadan önce kedimi yan komşumuza emanet ettim.Sağolsun çok iyi bir kadındır mamasını verip suyunu değiştirecekti biz yokken.İlk 3 gün bir sorun yoktu fakat sonra telefon geldi ve akşamdan beri görmediğini söyledi.Son zamanlarda onu bizim eve girmeye pencereye tırmanırken görmüş.Biz buraya geleli 3 gün oldu bakmadığım yer kalmadı aşağı siteleri aklıma gelecek her yeri aradım.Bir yerde kapalı kalmış olmasından korkuyorum ya da birinin alıp götürdüğünü düşünüyorum ölme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.Onu terk ettiğimizi düşündüğü için küsüp gitmiştir diyenler var,bugün gideli 6 gün oldu şimdiden her şeyini çok özledim.Siz ne düşünüyorsunuz aranızda daha önce bunu yaşamış olan ve bir fikir verecek olan var mı

6 CEVAP

Zeeelis

ev kedisi olsa kedinin kumunu kapının önüne bahçeye falan koy diyecektim fakat sanırım bahçede baktığınız bir kedi.Kötü düşünmeyin bazen böyle yok olup sonra tekrar çıkıp gelebiliyolar umarım sizinki de öyle olur bahçeye mama koymaya devam ederdim ben olsam

duman_cat_world

Merhaba. Öncelikle kedinizi hemen bulursunuz umarım. 🙏 ''kayıp kedi bulma rehberi'' diye bir video var, linkini bırakıyorum, belki yardımcı olabilir. 👉 https://youtu.be/LMeOEcR0OVg

Ozzey

Insallah bulursunuz. Yagmurlarda araba altlarina giriyorlar. Arac buyukse aracla baska bir yere gitmis olabilir.
Ne yazik ki bir yerde kapali kalmis olabilir. El ilani cikar. Bkr de sabah sokaklari temizleyen belediye gorevlileri oluyor onlara sor. Allah yazmasin da olu kedileri genelde onlar cope atiyor. Gordulerse soylerler. Arama saatlerini de degistir ev kedisi gunduz disarda saklanir seslerden korktugu icin sabah erken cik ara bir de aksam gec saaterde de bak. Seslen bol bol. Duyar gelir insallah.

orhdoner

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce bulunur çıkar gelir kendisi dua edeceğim kediniz için de sağ Salim sağlıklı bulunur bir an önce inşallah 😓

Kaybolmadan once kullandigi kumunu bilac kaba bolup bolup ya da posete evin yakinlarina birakip bekleyin bence. Baska bi kediyi yaklastirmayin onun kokusu kalir yoksa o zaman gelmez. Biraz da mamalardan koyun. Bir de hep yattigi biseyi varsa onda da kokusu kalmostr bizimki nereye gtsek direk o battaniyeye gecer. Belki onu da cikarabilirsnz.

baranertaga

Merhaba kedinizi bulabildiniz mi acaba?