Acil Biraz

dollfacepersian

Arkadaşlar,bu gün tavsiye üzerine oğlum ve bebek kediyi yan yana getirdim. Bebek taşıma çantasındayken oğlumun bulunduğu odaya getirdim. Bebek taşıma çantasına koyar koymaz çılgınlar gibi bağırmaya başladı. Oğlum saniyelik bebeği koklayıp odadan çıktı. Sonra geri geldi. Bebeği koklayıp tısladı. Uzaktan sinirli sinirli baktı.
Bende oğlumdan bebeği başka odaya götürdüm.Oğlum gelmek isteyince engelletsem kötü olur diye düşündüm ve gelmesine izin verdim. Bebek taşıma kutusunda yatakta iken oğlum biraz uzağına sakince oturup bebeğe baktı. Bebek bağırmayı kesip kendini yalama başlayınca herşey yolunda diye düşündüm.Sonra oğlum bebeği koklayıp tısladı.
Sonra fark ettim ki bebek taşıma kabını çişini yapmıştı. Büyük ihtimalle korkudan yaptı. Çünkü kum alışkanlığı tam.
Bebeği hemen odadan çıkarıp kendi odasına götürdüm. Güzelce temizleyip odasına saldım. Çok korkmuştu ama şuan iyi
Ben bu durumla baş edebileceğimi düşünmemeye başladım. Oğlum çok hassas bir kedi. Bu şekilde giderse psikolojisinin bozulup sağlığının etkilenmesinden çok korkuyorum. Yavrunun psikolojisi de beni endişeleniyor. Ne yapsam hiç bilmiyorum

14 CEVAP

pongul

bir troll eksikti.

ursaminor

Evet Mislymiya boğaya soralım o kesin bilir...

pongul

boğa bilmez

KedimVar

Sizin oğlunuz yine iyi tepki vermiş bence. Aşılırlar gibi geldi. Zaten bebeği sokaktan aldınız kendisinden başka kedilere alışık olması lazım. Oğlunuz da aşılır gibi geldi. Biraz gözlemleyin. Strese girmeyecek kadar yavaş ve kademeli alıştırın. Ilk önce (yavru pirelerinden kurtulduysa) ikisinin yataklarını değiştirin. Böylece birbirlerinin kokusuna alışırlar. Alışması 1 hafta sürmüştü en fazla. Sonra aynı kedi bir daha geldiğindeyse kokusundan tanıyıp 1 günde alışmıştı. Umarım kolayca alışırlar :))

dollfacepersian

KedimVar
Ben aşırı tepki gösterdim,çok paranoyak biri olduğum için.Umarım dediğiniz gibi olur. Çok teşekkür ederim

KedimVar

Siz sakin olun. Kestiler cok hisli hayvanlar sizden etkilenmesinler. Siz sakin olup onlari da sakinlestirin.

KedimVar

Bogmaz. Zaten cok iyi tepki gostermis. Puffy zaten sakin sessiz bir kedi anladigim kadariyla.

polo

yaklaşık 20 gün önce 1.5 yaşında erkek kısır oglumla başbaşa yaşarken 6 aylık bir dişi daha sahiplenince başta bende korktum ama çabuk alıştılar birbirlerine oglum minigi yalıyor kovalıyor sorun yok ama benden uzaklaştı beraber yaptıgımız hiç bir şeyi yapmıyor benimle gelmiyor yanıma öpmeme izin vermiyor tüm ilgisi fionanın üzerinde peşimden ayrılmaz yanımda uyurdu şimdi dışardan geldigimde bile gelip karşılamıyor çok üzülüyor yeni gelen kedide sevgi arsızı çıktı sürekli sürtünüyor polo kıskanmasın diye yanında sevemiyorum ama anlaşmış olmaları hoşuma gidiyor sadece oglumun ilgisi çok özlüyorum

KedimVar

Benim kedim hic oyle degil :)) ikinci kedim pesimden ayrilmiyor resmen yapisiyor birakmiyor. Normalde mutfagA girmesi yasak ama beni ice ride gorunce kosa kosa geliyor. Buyuk kedim eskiden boyle degildi. Yeni kedimin boyle kucak arsizi olmasi cok iyi oldu benim icin :D umarim sizinki de boyle olur dollfacepersian :))

Mislymiya

Erkek kedi yavruyu boğa bilir

dollfacepersian

KedimVar
Yavrumun gelmesinden itibaren her şey çok hızlı olduğu için kendime gelemedim. Şuan çok iyiyim ve en baştan başlayacağım. Teşekkür ederim yardımınız için.
Mislymiya
Doğada erkek kediler yavruları boğabilir,doğrudur ama ev ortamında yaşayan kedilerin böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ve oğlum en fazla sinek öldürür. Kızımı boğmadı ve aslında tepkisi gayet iyidi. Teşekkürler

dollfacepersian

KedimVar
Pufy çok sessiz ve uysaldır. Ayrıca ve ürkek bir kedi maalesef,bu yüzden de tepkisi bana fazla geldi sanırım.Karakteri böyle olsada doğası gereği bu şekilde davranabileceğini tahmin etmeliydim

dollfacepersian

Polo
İki kedi sahiplerinden duyduğum kadarıyla genelde kediler birbiriyle daha çok ilgilenip sadece sevgi için sahiplerinden ilgi bekliyorlar. Siz de tamamen ilgi istemeyi bırakması tuhaf geldi biraz. Umarım aranız düzelir ve bu geçici bir durumdur

dollfacepersian

KedimVar
Umarım öyle olurlar. Kızım kucakta oturmayı çok seviyor,belki oğlum onu kıskanıp kucağıma yatmaya başlar.Bir kez bile kucağıma gelmedi sahiplendiğimden beri