Kedi Hap , İlaç Yutturmak İcin Nacizane Tavsiyem

Arkadaslar dostlar fotograflarda acikladim. Malt macunla yutturdum sabahin 5inde geliyim yazayim dedim bu konuda cok fazla yardimci bi sey gorememistim cunku.

5 CEVAP

ben de oyle yapiyordum ama mesela ic parazit hapini vet yutturamiyor kedim cok stres olup dokundurtmadigi icin hapi veterinerden alip yas mamayla vermeye calisiyordum ama onun kokusu heralde daha keskin geliyor ona ve yas mamada olsa bile yemiyor. boyle bir alternatif cozum buldum paylasayim dedim.

Findik2021

Merhaba @ princessofstars kedim 1 hafta önce ateşlendi küçük bir enfeksiyon çıktı kanında, 1 hafta antibiyotik hap yutturmam gerekiyordu. İlk iki gün akla karayı seçtim ne kadarını yutturabildim işe yaradı mı bilmiyorum. Sonra sizin yazınızı gördüm ve 5 gündür sayenizde problemsiz yutturdum ilaçları. Bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkür etmek istedim. Sevgiler🌸

simbakedi

ben de tek hamlede yutabilecegi boyutta yas mamaya karistiriyorum. anlamadan onu da yutuyor

Ben de yaş mamaya, ödül mamasına veya malta buluyorum ağzını açıp boğazına tıkıyorum. Amacım kolay yutmasını sağlamak boğazına takılmasını engellemek. Artık hap yutturmada uzman oldum. Mamaya karıştırıp önüne koyunca asla yemiyor iki kedimde

Sezgek

Valla benim kedimde ultra sensör falan var heralde Malta bulasam da yaş mamaya katsam da ağzından çıkarıyordu ama artık yuttura yuttura alıştım heralde tek hamlede yuttuyorum direkt başını kaldırım parmağımla ağzını açıp hapı direk boğazına kadar atıyorum hemen ağzını kapatım boğazına masaj yapıyorum yutkunması için bu kadar basit önceleri nefes borusuna kaçar diye çok korkuyordum ama bet arkadaşım merak etme o kadar kolay kaçmaz sen ar hapı ağzına diyince alıştım artık 3-5 sn de hallediyorum bu arada kızım sakin falan da değil öyle olduğunu düşünen varsa diyorum sadece çok hızlı davranıyorum o kadar