Kedim Bir Gecede Hasta Oldu.

apocatequil

Arkadaşlar iyi günler öncelikle. Evimde tekir cins sokaktan alınma 2 adet tekir kedim bulunmakta. İkisi de normalde çok sağlıklı ve aktif iştahı güzel hayvanlar. Maşallah ki bu güne kadar hiç bir sağlık problemi sebebiyle vet. gitmedi. Ama geçtiğimiz gün gece mesaisi dönüşü sabah eve gittiğimde yaşça küçük ve daha sonra sahiplendiğim kedimin nefes almakta güçlük çekecek şekilde burnunun tıkalı olduğu, büyük ölçüde ağzından nefes aldığını ve sümüğünün kurduğunu fark ettim. Pamuk yardımıyla ılık tuzlu su ile burnunu temizledim ve duş esnasında yanımda bekleterek buhar ile burnunu açtım fakat yeni sümük sebebiyle devamlı tıkanmaya devam ediyor. Yaz günü kombiyi yakmak zorunda kaldım ve kediyi sıcakta tutarak burnunun tıkanmasını bir nebze hafiflettim. İştahı şuan kaçmış durumda ki bence tam nefes alamıyor. Maalesef gün içinde vakit ayıramadığım için veterinere götüremiyor akşamdan akşama evde kendi imkanlarım ile bakımını yapıyorum. Bir süre götürme imkanım olmadığı için evde alternatif çözümler bekliyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

2 CEVAP

Ozzey

Gunaydin gecmis olsun. Bir veterinere goturmeniz sart. Cogu gece de calisiyor. Iki kediyi ayni odada tutmayin digerine de gecer. Buyuk ihtimalle viral hastaliktir. Burnunu duzenli silseniz de devam eder. Gecikirseniz daha da kotu olur. Allah sifa versin. Ertelememeye calisin. Yumurtayi haslayip sari olan kismini yedirin yemeyene yogurtla karistirip veriyorum az da olsa sifa oluyor. Yemek mutlaka yemesi lazim.

simbakedi

evet bir gun uykunuzdan feda edip 7/24 acik veterinere goturmeniz gerekli. gec kalirsaniz daha da kotulesir