Tuvalet Alışkanlığı

loklok25

Merhaba 2.5 aylık british kedim var.Tuvalet alışkanlığı düzgündü ve hep kuma yapardı ancak bugün evin için bir yere çişini yaptı orayı hemen sirkeyle iyice sildim ama sonra baktığımda yine aynı yere çişini yaptığını fark ettim bu durumla alakalı ne yapabilirim yardımcı olabilir misini?

4 CEVAP

pablopicasso

Kumu kirli olabilir mi? Yada değiştirme zamanı gelmiş. Yada içerisindeki kum yetersiz olabilir mi? Yerini değiştirmiş olabilir misiniz? Yada kap değişikliği yapmış?

loklok25

Her gün düzenli olarak kumunu temizliyorum kap değişikliği de yapmadım sadece biraz uzaktaki ilk sefer tuvaletine o yüzden tutamadığını düşündük ama ikincide bilerek gidip oraya yapmıştı

pablopicasso

Kabınız kapalı ise üzerini çıkarın. Mamasının yanına değil ancak yakın çevresine konumlandırın.

Bir iki saate bir kabına bırakın. Özellikle mama ve sudan sonra biraz takip edin.

Çişin kokusunu almış olabilir. Olmadı kabı çiş yaptığı yere taşıyın☺️☺️

loklok25

Tamamdır çok teşekkür ederim 😊