Balkona Ne Yaptırmalıyım?

sudedi

Kedim balkon ve camlara çıkmayı çok seviyor. Balkonun kapısını ne zaman açsak koşarak geliyor ama çok korkuyorum düşecek diye. 5.kattayız ve onun bir ayağı sakat. Dengesini çok iyi sağlayamıyor ve balkona çıktığında hep en kenara oturuyor. Dengesini kaybederse ya da bir sinek/kuşun peşinden farketmeden atlarsa yaşama şansı yok. Kışın sorun olmuyordu ama yazın ev çok sıcak olduğu için mecburen açmak zorunda kalıyoruz. Balkon kapısına sineklik yaptırmayı düşündüm ama öğrenci olduğum için dayanıklı bir sineklik yaptırmak beni zorlar ve kedim balkona çıktığında mutlu oluyor. Balkona taktırabileceğim bir şey var mı? Kuş filesiyle ilgili bir şeyler gördüm ama eğer kedim kuş filesine yaslanırsa yinede takılıp düşebilir mi? Eğer kuş filesi güvenli değilse mecburen sineklik taktıracağım. Öneri verebilir misiniz?

14 CEVAP

pamuk18pamuk

Yalnız açılıp kapanan sineklikleri kediniz açabilir bizde de var camlarda kedim cama çıkmasın diye kontrol etmem gerekiyor çünkü kafasıyla itip sinekliği açıyor sonrada camın dışındaki mermere oturuyor 1-2 defa denk geldim tutup çektim içeri aşağı atlar diye :(

polo

ben pencerelere sinekligi 35 tl ye yaptırdım montaj dahil açılıp kapanıyor kapıda olsun olsun 60 tl tutar kedinizden daha degerli degil veya gidin nalburdan balkonunuz ölçüsüne göre kümes teli kestirin kendiniz monte edin boyunu geçecek yükseklikte olsun tırmanamaz balkonda takılır rahat rahat

dollfacepersian

Balkon ağı satın alabilirsiniz. En fazla 30-50 tl arasında satılıyorlardı yanılmıyorsam. Kullanıcı yorumlarına birçok kişi memnun kalmış üründen. Bir bakın isterseniz

sudedi

Çok teşekkür ederim. Bizde onu düşündük ama tek korkumuz ağa yaslanırsa ağın yeterince dayanamaması ve ağa takılıp düşmesi. Sanırım biraz paranoyağım bu konuda. Sanırım yeterince sağlam montaj yapılırsa sorun olmaz. Tekrar teşekkürler

Goupe

dollfacepersian la bu konu hakkında konuşurken onun dediği gibi balkon ağını bulduk. Kuş filesi diyede geçiyor. Yerden tavana kadar montaj yaptırıyorsunuz ve bir sorun kalmıyor.

http://www.golgelikfilemarket.com/kus-filesi-balkon-filesi-kus-agi-fiyat.php bu adreste satılıyor metrekaresi 2TL çok ucuz.

Goupe

http://www.golgelikfilemarket.com/balkon-filesi-balkon-agi-guvercin-filesi-ankara.php Burada yapılmış halini gösteren çok güzel bir fotoğraf var

sudedi

İnatla dışarı çıkmaya çalışıyorlar. Alt katlarda olsak sorun olmazdı ama yüksek olunca insan çok korkuyor. Sineklik yaptırırsam yana katlamalı ya da kilitli yaptırırım zaten. Akrabamızın evinde dediğiniz türde sineklik vardı ve elinle çok hafif bir baskı uygulayınca hemen açılıyorlar. O sinekliğe güvenip kontrol etmemek çok riskli

sudedi

Evet sineklik için sürgülü düşünmüştüm ama dün mıknatıslı sineklik aldım. Sanırım yanlış ölçmüşüm ölçüleri, yerden 1 santim gibi bir yükseklikte bitiyor. Onu halletmeye çalışacağım. Pencere için yapışkanlı aldım onlar halloldu diyebilirim sanırım. Ama mıknatıslı sinekliğe bir şekilde çözüm bulmam lazım. Mıknatısları kötü değil. Sinekliğe doğru koşmadığı sürece açılmaz sanırım. Ama boy konusunda soru yaşıyorum altından geçebilir.

sudedi

Kafasını altına sokup kaldırabilir. Gerçi kenarlarını yapışkanlarıyla tutturacağız ama eminim geçmenin yolunu bulur. Pencereden de çok emin değilim, yaslandığı an yapışkanları açılabilir çünkü. Ama daha fazla elimden gelen bir şey yok. Ço teşekkürler hepinize önerileriniz için.

sudedi

Biliyorum, zaten paraya daha çok önem versem böyle bir soru sormazdım. Sonda dediğim gibi eğer bir çözüm bulamazsam onun güvenliği için sineklik taktıracağım. Ama kimse sorduysam 200 den aşağı fiyat söylemediler. 60'a bulursam hemen yaptırırm. Kümes telini araştıracağım, teşekkürler.

sudedi

Çok teşekkürler Goupe. Bugün evde biraz araştırma yapınca balkon ağı buldum. Onu balkon kapısına ya da balkon kenarına monte edeceğiz. Balkondan düşmesinden çok korkuyorum. Arkadaşımın kedisi balkondan düşüp ölmüştü. Şimdi biraz daha rahatım

Goupe

sudedi balkon kapısına yaptırırsan dışarı nasıl çıkacaksın ? :D mıknatıslı olanları var ama onlara kedi yaslansa bile açılır. O yüzden kenarlardan monte ettirmek lazım.

Zeytinlicorek

Yana sürgülü olanlar kullanışlı oluyor. Mıknatıslılarınsa kuvvetli olanları var onlara bakabilirsiniz. Camlar için sizin kendinizin yapabileceği sineklikler satılıyor. Yapışkan şerit ve sineklik çıkıyor siz pencerenize sinekliği yapıştırıp kenarlardan artanı kesiyorsunuz boyutuna göre. Fiyatı da oldukça uygun diye biliyorum.

Zeytinlicorek

Halletmenize sevindim. :) Ama 1 cm yükseklikten geçemez ki.