Veterinerler Neden Bunları Öneriyor?

laurarichis

bugün veterinere gittim brit care kullandığımı söyledim. kötü bir mama olduğunu söyledi ben de taze et var diye kullanıyorum dedim. royal canin, proplan ve hills önerdi.. veterinerler neden ısrarla bu mamaları öneriyorlar? onlardan alalım diye olduğunu sanmıyorum. gerçekten uzun süreli olarak iyi mamalar olabilirler mi diye düşünüyorum sizin fikrinizi merak ettim.

14 CEVAP

gulsundusmez

proplanda aroma var kediler kilo alıp sürekli yeme isteği duyuyor sıkıntısı o

theyusra

en çok yerden yere vurulan markalar bunlar evet ama bu mamaları yiyen kediler hep en sağlıklılar oluyor, ilerki zamanlarda sorun çıkaran markalar hep şu içeriği yüzünden taptıklarımız ne yazık ki yine de kişiden kişiye göre değişir ama genel olarak durum bu

Ozgcrn

Ben vetten almıyorum öğrenci olarak kendim karşıladığım için gücüm yetmiyor. Uzun süre araştırdıktan sonra içeriğine göre mamaları denedim ama en iyisi royal canin oldu onu da toptancıdan açık olarak kilosunu 50ye alıyorum (tanıdık yer olduğu için güveniyorum) biraz deneme yanılma yöntemi oldu bizimki ama gerçekten kedinin kokusuna kadar her şeyini etkiliyor bu mama. Kendi gözlemlerinizle içeriği araştırarak markaya olan güveni test ederek karar vermek en iyisi. Benim gibi toptancı bulursanız marka fark etmeksizin taze taze 2-3 kilo ağzı kapanır şekilde alıp kullanabilirsiniz. Tercihe bağlı. Her kedinin farklı olduğu da unutulmamalı. Zor, uzun ve sıkıcı bir süreç allah kolaylık versin.

Patili_1

Genellikle o markalarla sanırım anlaşma fln yapıyor olabilirler bende proplanin içeriğini seviyorum diğerlerinden de almıyorum ama belki de gerçekten onlar iyidir bilemiyorum onlar adına konusamam

Salihaylmz

Proplanın kötülenme sebebi hayvan deneyi yapması haricinde o paranın o mamaya fazla olması haketmiyor yani o parayı. İçeriği kötü değil ama

FA

Yazıya gore uzun vadede iyi gelen bir mama değil sadece kedide bir rahatsızlık varsa o dönem için kullanılmalı diyor nedenini de doğal olarak kedilerin carnivor olmasına bağlıyor(Bence bunun için bu mamayı kullanmak saçma, tedavi yöntemleri varken.).Sonrasında başka bir soru soruyor proteini Aminoasitlerine kadar parçalayarak alıyorsa(k) o zaman kaynağının bir önemi var mı?Kendimden örnek verirsem vegan iken protein kaynağım başka şeylerdi ve anemi olmak üzereydim, bağışıklık sistemim düşük zayıf, halsiz ve unutkandım.(Kedilerde daha ağır etkileri olacaktır muhtemelen).Baya iyi yazılmış bence aklına gelebilecek tüm soruların bir nevi açıklaması var iki tanesini alıntılayıp buraya yazdım.Ve Royal Canin'in şaka gibi sloganı lets look at the nutrients not ingredients 😬demishttps://allaboutcats.com/royal-canin-cat-food-review

Her veterinere güvenmemek lazım bazıları kendi sattığı markalar hakkında iyi yorum yapıyorlar benim bildiğim brit care iyi bir marka

simbakedi

nedenini bilmem ama proplan yiyen uzun ve saglikli yasar diye bir sey yok. su mama tartismalarinda soyle seyler kullanilmasi cok sacma. bi kere turkiyede yasiyoruz kac kisi nd acana orijen alabiliyor ki zaten? kediye iyi geliyorsa istediginiz mamayi kullanin. veterinerlere bu konuda guvenmiyorum ben hic.

proplan tavsiye ederim gayet güzel.

laurarichis

ve burada proplan kötüleniyor ama en çok alınan mama da proplan..

laurarichis

evet anlaşmalı oldukları için olabilir ama yine de kötü olsa neden bu kadar önerilsin ki? evet fiyatını hak etmediğini düşünüyoruz ama dediğim gibi uzun vadede iyi gelen mamalar olabilirler mi acaba diye düşünüyorum.

theyusra

Türkiye'ye göre konuştuğumu kim söyledi :D takip ettiğim yüzlerce hayvan sahibi var hiçbiri de Türk değil, kafama göre konuşmuyorum burda.

CalicoMinos

Ben petshop gittim bana en uygun içeriği güzel mamaları gösterdi problan adcana falcia trendlne , mysitic. Reflex önermedi ama veteriner önerdi protein yüksek demiş

CalicoMinos

Aslında problan da çok güzel mama da bu sitede ki insanlar kötülüyor başkasına sorsan Youtube vb video çekenler tavsiye eder.