Kısırlaştırma Sonrası Vitamin

pablopicasso

Merhaba

Yaklaşık 2 hafta önce 7,5 aylık minnoşumu kısırlaştırdım.

Veterinerimiz önerisi ile elimizdeki kitten mama ile kısır mamaya hali hazırda kademeli geçiş yapıyoruz.

Bebekliğinden bu yana da gimcat kitten veriyorum.

Ve bitince gimcat multi vitamine geçmem doğru olur diye düşünüyorum.

Başka mama asla yemediğinden kısır mamada da proplana devam ediyorum. 😒 Bu sebeple de vitamin takviyesi yapıyorum.

Şimdi sorum vitamin desteklerin de siz nasıl geçiş yaptınız? 1 yaşa kadar kitten destek verip sonra multiye mi geçtiniz yoksa operasyonla birlikte multiye hemen geçtiniz mi?

3 CEVAP

simbakedi

kitten destek benim hatirladigim 7 aylik olana kadardi sanki ustunde oyle yaziyordu diye hatirliyorum. ya da daha azdir emin degilim. o yuzden ben direkt multivitamini aldim hatta. bu arada belki vitamin degil de bagisiklik guclendirici seyler daha cok isinize yarayabilir ben de vitamin aldigima pismanim bagisiklik guclendiricileri her gun vermek daha mantikli geliyor bana.

pablopicasso

Bir dönem nd mamaya geçmeyi denedik ve epey zor süreçten geçmiştik.

Bazen hala ND de gidip, geliyorum. Yazılan çizilenden vicdan yaprak ama sonra ne çabuk unuttun diyorum.

Neyse o dönem ishal nedeniyle bağışıklığı düşmüş ve veterinerimiz imuneks şurup vermişti.

Hatta kısırlaştırmadan bir kaç gün önce yine vermiştim. Ona da iyi etmişiniz zaman zaman verebilirsiniz, demişti.

Nadir aralıklarla imuneks desteği veriyorum ama nadir böbrekleride yormamak lazım.

pablopicasso

#simbakedi gimcat kitten 6 hadtadan 12 aya kadar kullanılabiliyor.