İshal Ve Keyifsizlik

Nhlbykkr

Kedimin bikaçqündür keyfi yok bu sabahta ishal oldu ve tüyleri fazla dökülüyor normalde çok hareketli oyunbaz kedimin cinsi british longhair seçenekler arasında göremediğim için seçemedim fotoğraflar yükledim daha 1 kiloya ulaşmadığı için aşılarını yaptırmadım acaba nesi olabilir aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz

11 CEVAP

gulsundusmez

cinsi değil o ırkı .Yani üretim kedilerinin sağlık problemlerine çabuk yakalanmaları normal.
Aşı 3 ayını tamamladığında başlamanız lazım. Dondurma vermek nasıl böyle bir hata yaparsınız nasıl o bile ishal yapmış olabilir. Bunlar daha bebek yediklerine çok dikkat etmelisiniz çünkü miğdeleri hazmedemiyor günde 40grı geçmemelisiniz yaş mama haftada 1 vermelisiniz o da tavuklu pek olmamalı ishal sebebidir tavuk genelde kedilerde. Şimdi veterinere gidip fortiflora toz alın ve kuru mamasına serpin 3 gün kullanın geçecektir.Ben fazla yaş mama tüketimi ve tavuklu olmasına bağlıyorum ve ahh o dondurma. Kedi bu tabiki severek yiyecek şimdi çöp versen yer çünkü bebek onu kontrol altında tutmalısınız.Sığır eti de çok ağır hindili, ördekli veya somonlu tercih edin ve junior yavru olsun özellikle

dilanuzun78

Mama değişikliği falan mı yaptınız? Veya yaş mamayı fazla mı verdiniz? Yaş mamayı fazla vermişseniz ishal olması çok normal ama bilemiyorum tabii

dilanuzun78

Haftada 3 defa yaş mama çok fazla bir miktar. Haftada 1-2 paketi geçmeseniz iyi olur. Yaş mamanın fazlası ishal yapar.

GlsmKrpk

İshali ve keyifsizliği 2 gün sürerse mutlaka veterinere gitmeniz lazım.
İştahı nasıl ?

Dobbyko

Yaş mamasını açtıktan dolaba mi koyuyorsunuz yoksa dışarda mı duruyor? Dolaba koyuyorsanız oda sıcaklığında mı veriyorsunuz?

Nhlbykkr

Yaş mamayı dolapta muhafaza ediyorum ama oda sıcaklığında veriyorum tabiki
Dondurma da önünü alamadım tepemize çıktı mecburen verdim ve daha snra eve dondurma almadım çünkü durmayacak eminin o riske girmek istemedim

Bugün sabah şükür ishali bitmiş normal yaptı dışkısını keyfide çok yerinde sabahtan beri koşturuyoruz ewin içinde çok mutlu oldum işe dahi henüz gitmedim oyun oynuyoruz
Yaş mamasıda junior balıklıyı yemedi ben tüyleri daha parlasın diye balıklı almıştım ama tuhaf bir şekilde kokusuna yaklaşmıyor

GlsmKrpk

Balıklı mama bazı kedilerde ishal yapabiliyor.
ND tahıllı balıklı kuru naması iki kedime de dokunmuştu. Her kedi aynı bünyede değil ama siz bunu da göz önünde bulundurun

Nhlbykkr

Mamasını hiç değiştirmedim henüz yaş mamayıda hafta 3 defa weriyorum ve çok severek yiyor sürekli suyunu tazeliyorum kumunu 15 qünde bir değiştiriyorum qünlük temizliğini yapıyorum ama daha kilo bile almadı birde dondurmaya karşı aşırı bir ilgisi var bir defa bir çay kaşığı vermek zorunda kaldım fakat oda geçen haftaydı bilemiyorum ama çok üzülüyorum

Nhlbykkr

Bir paket (100qr) yaş mamayı 3 e bölüyorum 3 paket vermiyorum ödül olsun diye az az tüketmesine izin veriyorum kuru maması tavuklu sütlü yaş manasıda sığır etli
Ama bu akşam da patisinde sanki mantara benzeyen birşey farkettim ewden hiç çıkmayan kızıma nerden bulaşmış olabilir ki🥺

Nhlbykkr

Keyifsizliği iki qündür wardı bu akşam daha iyi qibi en azından oyuna başladı ishali bu sabah oldu daha önce yoktu sanki şuan qeçmiş qibi sürekli tuvalette takip ediyorum koyulaşmış ve tüylerine bulaşmamış yarın iş çıkışı veterinere götüreceğim muhakkak daha 1 kilo olmadı aşı yaparlarmı bilemiyorum
İştahı gayet güzel hatta son bi haftadır iki katına çıkardı diyebilirim mamayı daha önce çok az yiyordu kuş kadardı yediği diyebilirim ama iki gündür suyuda çok içmeye başladı
Ayağındaki beni endişelendiyor açıkcası acaba ondanmı *

Kalın Yazı

Nhlbykkr

Teşekkür ederim ben tüyleri için balıklı yemesini çok isterdim ama maalesef o sevmedi benim önceki kedimde hiç balıklı mama yemezdi benim şansımdan galiba