Kedim Geceleri Çok Koşturuyor

TatliPudink

Merhaba. 3,5 -4 aylık bir kedim var. Biliyorum koşturma yavru kedilerde normal ama geceleri üstüme koşar bacağıma sarılır diye korkuyorum. Sizce bu koşturmaları nasıl kontrol altına alabilir ya da azaltabilirim ?

4 CEVAP

aysekara1

Siz gece yatmadan onu oynatıp yorarsanız sonrasında mama yedirirseniz yatıp uyuyacaktır bu azaltır biraz.

Lils

Yatmadan önce iyice oynatın. Yine de olabilir ama belki azaltır.

TatliPudink

Teşekkürler.

Pikocan

Eğer odanızda sizinle birlikte uyuyorsa ulaşabileceği tehlikeli veya ses yapabileceği eşyaları şimdilik ortadan kaldırıp gece herhangi bir tepki vermemeye çalışın bir süre sonra sıkılıyorlar ben de aynı sıkıntıyı çok yaşadım bir bir de yatmadan oynatıp yorduktan sonra mama verirseniz bir yerden sonra onun rutini haline gelebilir alışana kadar biraz zaman lazım bir de büyümesi gerek tabi 😊