Ne Zaman Kendini Temizlemeye Başlar

Leoteo

3 aylık kedim var kakasını yaptıktan sonra kendini temizlemiyor ben ıslak mendille siliyorum ne zaman kendini temizlemeye başlar acaba gündüz takip edebiliyorum ama gece çok zor

3 CEVAP

cibvesushi

Ben de geçen yıl sahiplenmiştim minnağımı. O çok küçükken temizlemiyor diye ıslak pamukla siliyordum. Sonraları kendiliğinden bıraktı bence siz de silmeyi bırakın kendisi temizler. Zaten hiçbir kedi tuvaletten çıkar çıkmaz hemen yalanmalıyım moduna girmiyor biraz koşturuyorlar sonra kendilerini pis hissettiklerinde veya uyuyacakları zaman yalanıyorlar. Yani tuvaletten çıktığında kendi halinde bırakırsanız zamanla alışacağını düşünüyorum. Yine de alışmazsa veterinerinize danışın bence. :)

theyusra

silmeyi bırakın, buna alışırsa hep sizden beklemeye başlar ki bekliyor sanırım 3 aylık kedinin kendini temizlemesi lazım

simbakedi

islak mendille silmeyin hem kokusu hem yapisi kediniz icin zatarli. poposunu islatirsaniz birkac damla belki rahatsiz olup temizler kendini