Bölgesel Tüy Dökülmesi

catgrey

Bebeğimi 2 hafta önce sahiplendim. Veterinerde iç dış parazit tedavisi yapıldı. Bölgesel bir tüy dökülmesi yaşıyoruz, sokakta büyük kedilerden ve köpeklerden dayak yediği için olabilir diye düşünüyorum. daha önce kedi bakmadım mantarla ilgili pek bir bilgim yok. Korkak bir yavru tekrar arabaya bindirip veterinere götürürsem çok korkabilir ne yapmalıyım bilemiyorum. Yardımcı olursanız çokk sevinirim

7 CEVAP

Marfinim

Merhaba, öncelikle kedinizi veterinere götürmelisiniz . Bende yavru kedimde bu sorunu yaşadım düzenli tarama ile bu sorunu hallettim düzenli tardıkça fark edersiniz topaklanan tüyleri kendiliğinden tarağa geliyo. Kediniz benimki gibi yavruysa büyük ihtimalle bebek tüylerini döküyordur çok endişelenmenize gerek yok . 2. Olarak kedilerin tüyünün sağlığı için mama seçimi çok önemli . Eğer taramaylada çözemezseniz mamasını değiştirmeyi deneyin. iyi günler💓💓💓

Marfinim

Merhaba, öncelikle kedinizi veterinere götürmelisiniz . Bende yavru kedimde bu sorunu yaşadım düzenli tarama ile bu sorunu hallettim düzenli tardıkça fark edersiniz topaklanan tüyleri kendiliğinden tarağa geliyo. Kediniz benimki gibi yavruysa büyük ihtimalle bebek tüylerini döküyordur çok endişelenmenize gerek yok . 2. Olarak kedilerin tüyünün sağlığı için mama seçimi çok önemli . Eğer taramaylada çözemezseniz mamasını değiştirmeyi deneyin. iyi günler💓💓💓

Marfinim

Merhaba, öncelikle kedinizi veterinere götürmelisiniz . Bende yavru kedimde bu sorunu yaşadım düzenli tarama ile bu sorunu hallettim düzenli tardıkça fark edersiniz topaklanan tüyleri kendiliğinden tarağa geliyo. Kediniz benimki gibi yavruysa büyük ihtimalle bebek tüylerini döküyordur çok endişelenmenize gerek yok . 2. Olarak kedilerin tüyünün sağlığı için mama seçimi çok önemli . Eğer taramaylada çözemezseniz mamasını değiştirmeyi deneyin. iyi günler💓💓💓

Marfinim

Pardon yanlışlıkla 3 kere atmışım

Jarvis12

Benim kedim de pire tasmasından rahatsız olup bir günde boynundaki tüylerin bir kısmını bölgesel olarak döktü, durmadan kaşıdığı ve yaladığı için oldu, tasmayı hemen çıkardık tabi. gimcatin biotin cheese macunundan sipariş verdim, belki hızlı çıkmasına faydası olur diye.inşallah olur

Bu ilk aldığımda benim kedimde de vardı. 1.5 ay falan olacak hâla düzelmedi ama yavru olmasıyla ilgili bence yaa

catgrey

Teşekkür ederim cevaplarınız için, biraz olsun içim rahatladı :)