Sokaktan Bulunan Cins Kedi?

Gmz91910

Merhabalar sokaktan alinmis bir cins kedi sahiplenecegim.ancak benim de bir kedim var aldiktan sonra parazitlerini yaptiracagm.karma asilarinin olup olmadigini bilmiyorm bu surec boyunca kendi kedimi ayri mi tutmaliym?

8 CEVAP

Veteriner hekiminize danışmanız daha uygun olur bence. Ben olsaydım her ihtimale karşı bir süre ayrı tutardım.

simbakedi

sonucta sokaktan alinan bir kedi cins olmasina gerek yok. veterinere gidene kadar ayri tutmakta fayda var.

duman_cat_world

Merhaba. Arkadaşların dediği gibi, veterinerinize danışın bence. Yanlış bilgi vermek istemeyiz sonuçta :)

Evet her aşı süreci tamamlanana dek ayrı tutmanız iyi olur zaten onların psikolojik olarak alışma süreci için de hemen yüzleştirmemeniz dogrusu olacak. Ben 1 hafta ayrı tutup o esnada iç dış ve karma 1 i uygulatmıstım sonra da kademeli karsılastırdım. mama ve su kapları tuvaletleri ayrıydı. Yeni gelen kedide hastalık olmadıgına ikna olduktan sonra saldım. Tedbirli olmak gerek.

Ozzey

Merhaba
Ayri tutun. Sokakta hastaliklar cok bulasici oluyor. Salya ile her viral hastalik bulasabiliyor.
Mumkunse test yaptirin. Asilayin. Allah yardimciniz olsun cana guzel yuva olsun. Iyi geceler

mrcasper

parazit tedavileri bitene kadar ayrı tutmalısınız

Evde kediniz varsa yeni gelen kedinin zaten bir süre ayrı bir odada kalması gerekiyor alışma süreci için. acil olan iç dış paraziti yaptırın en önce. Geri kalan aşılardan ve taşıyabileceği potansiyel hastalıklardan söz eder zaten veteriner. İçiniz rahat edecekse fip, lösemi testi bile yaptırabilirsiniz zaten.

Gmz91910

Tesekkur ederim :))