Kedim Zayıf Mı

bilgealal

kedim zayıf mı?

5 CEVAP

miyav88

değil kilo kontrolünü yaptınız mı?

Ahmetemind

Normalin çok az altında. Yani zayıf olduğu pek söylenemez.
Kedinin zayıf veya kilolu olduğunu anlamak için en iyi yol kedi vücut kondisyon puanlamasına göre değerlendirmek. Aşağıdaki linkte bir örneğini bulabilirsiniz;
https://drive.google.com/file/d/13QxIYiQB1lwg1chrFt8qMUlNludl4qah/view?usp=sharing

Kedinize birkaç açıdan bakarak değerlendirmeniz lazım ancak koyduğunuz resime göre benim tahminim puanının 3-4 arasında olduğu. Zamanla kilo alacaktır muhtemelen. Kısırlaştırdıysanız zaten hızla alır kilo. Beslemesini düzenli ve dikkatli yapın yeter

cibvesushi

Normal görünüyor. Tarttınız mı hiç ?

bilgealal

en son 2 buçuk kiloydu 8 buçuk aylık

bilgealal

çok teşekkürler