Proplan Liveclear Serisi

GlsmKrpk
GlsmKrpk

113980 Puan

Proplan yeni bir mama serisi ile Haziran ayında karşımıza çıkacakmış .
Alerjen azaltan etkisi ile kedi alerjisi olan kişilerde %47 oranında alerji etkisi geriletme iddiaları var.
Somonlu, hindili , tavuklu üç çeşit mama türü ve kitten, adult ( Kısır mama) , 7 yaş üzeri yaş seçeneği sunacakmış. Araştırmalar 10 yılda tamamlanmış
Umarım fiyatı abartmazlar


12 CEVAP

@GlsmKrpk Dediğiniz gibi, her mama her kediye yaramaz. Ama bu Nd'nin kalitesiz olduğu anlamına da gelmez :) Benim zayıf kedime kilo aldırdı, tüyleri parlaklaştı, yüzü gözü açıldı resmen :D Kedim aşırı hareketli değil, ama istediğinde çok hareketli olabiliyor :) Yani o yastık gibi yatan kedi dediklerinin tam tersi ;) sizin kedi hareketsiz bir kedi miydi de protein fazla geldi acaba?

İçeriğine bakmak gerek. ND kalitesinde olabileceğini düşünmüyorum. Hayvanlar üzerinde deney de yapıyorlar. Fiyatını da haketmiyor çoğu ProPlan mamaları. Şahsen ben kullanmam.

GlsmKrpk
GlsmKrpk

113980

@duman_cat_world kalitesiz bir mama dememiştim zaten. Kalite konusuna değil protein konusuna değindim :) Hareketli bir kediydi. ND ve Naturea protein oranı yüksek mamalar kullandığım zamanlar kısır değildi , oldukça hareketliydi. Kısırlaşma sonrası daha sakinleşti

simbakedi
simbakedi

118985

@GlsKrpk protein miktarı kediye zarar vermez doğada sadece protein ve etle besleniyorlar. yaşına ya da kısır olup olmama durumuna göre mama aldığınızda protein fazla diye bir sorunla karşılaşmazsınız. ha mama yaramamıştır iyi gelmemiştir o ayrı zaten ama sorun protein değil. o zaman çiğ beslemedeki kediler ölsün bitsin :D

@simbakedi Aradığım yorum :D

Geneticist
Geneticist

2027

Bunu sanırım Mayıs sonlarında klinikte satıldığını görmüştüm, güzelmiş umarım dedikleri gibidir

Bakalım vaadettiği şeyi yerine getirecek mi ben de heyecanla bekliyorum. Bizim evde alerji durumu yok ama olan kullanıcılar ilerde buraya yazar diye ön sıralardan yer kaptım :))

gulgez06
gulgez06

1020

Proplan mamanın dahisi. Gerçekten bu işi biliyorlar fakat içeriği daha doğal olabilse keşke

GlsmKrpk
GlsmKrpk

113980

Alerjik astım hastasıyım. Makul seviyede fiyatlandırılırsa mutlaka alacağım.
İçeriği ND gibi olamaz ama zaten ND bazı kedilere dokunuyor. Protein fazla geliyor sanırım.
Benim kedilerimde tavuklusu birine kusma yaparken balıklısı hepsine ishal yapmıştı. Sonuç veteriner ile sonlandı maalesef.
Klasik sözümüzü test edip tarafımdan onayladım; her mama her kediye yaramaz

dilanuzun78
dilanuzun78

968

Çok iyi denilen ND'nin kaç tane kediyi hasta ettiğini biliyoruz :) Ama çok kötü denilen Proplan'ın en az şikayet alınan mamalardan birisi olduğunu nedense görmüyorlar. Kedimi hasta ettikten sonra ne yapayım içeriğinin daha iyi olup olmadığını? Benim gözümde Proplan ND'den çok daha iyi bir mamadır. En azından içeriğim iyi diye övünüp kedilerin azımsanamayacak bir kısmını hasta etmiyorlar.

GlsmKrpk
GlsmKrpk

113980

@simbakedi doğada aldıkları protein miktarını biliyor muyuz ? Bir kedi her gün avlanabiliyor mu ? Oda muamma bence . Bir kedi doğada kaç yıl yaşıyor , doğal ortamda yaşam sürelerine nedir onu araştırmadım.

Nedense proteinli mamalara geçince sorunlar çıktı. Sadece ND değil Naturea % 75- 80 protein kaynaklı bir mama.
Konuyu uzatmak istemiyorum. Minnoşların hepsi sağlıkla büyüsün :)

simbakedi
simbakedi

118985

@GlsmKrpk yok zaten mama korumasi yapmiyorum. dogadaki hayvanlardan bahsettigim sokak kedileri degil direkt dogadakilerdi. ama protein zararli olsaydi da cig beslemeyle beslenen kediler daha saglikli olmazdi bence. mama yaramamis demenin daha dogru oldugunu dusunuyorum sadece onu soylemek istedim

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 147 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 41432 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR