Proplan Liveclear Serisi

GlsmKrpk

Proplan yeni bir mama serisi ile Haziran ayında karşımıza çıkacakmış .
Alerjen azaltan etkisi ile kedi alerjisi olan kişilerde %47 oranında alerji etkisi geriletme iddiaları var.
Somonlu, hindili , tavuklu üç çeşit mama türü ve kitten, adult ( Kısır mama) , 7 yaş üzeri yaş seçeneği sunacakmış. Araştırmalar 10 yılda tamamlanmış
Umarım fiyatı abartmazlar

15 CEVAP

duman_cat_world

@GlsmKrpk Dediğiniz gibi, her mama her kediye yaramaz. Ama bu Nd'nin kalitesiz olduğu anlamına da gelmez :) Benim zayıf kedime kilo aldırdı, tüyleri parlaklaştı, yüzü gözü açıldı resmen :D Kedim aşırı hareketli değil, ama istediğinde çok hareketli olabiliyor :) Yani o yastık gibi yatan kedi dediklerinin tam tersi ;) sizin kedi hareketsiz bir kedi miydi de protein fazla geldi acaba?

simbakedi

@GlsKrpk protein miktarı kediye zarar vermez doğada sadece protein ve etle besleniyorlar. yaşına ya da kısır olup olmama durumuna göre mama aldığınızda protein fazla diye bir sorunla karşılaşmazsınız. ha mama yaramamıştır iyi gelmemiştir o ayrı zaten ama sorun protein değil. o zaman çiğ beslemedeki kediler ölsün bitsin :D

duman_cat_world

İçeriğine bakmak gerek. ND kalitesinde olabileceğini düşünmüyorum. Hayvanlar üzerinde deney de yapıyorlar. Fiyatını da haketmiyor çoğu ProPlan mamaları. Şahsen ben kullanmam.

GlsmKrpk

Alerjik astım hastasıyım. Makul seviyede fiyatlandırılırsa mutlaka alacağım.
İçeriği ND gibi olamaz ama zaten ND bazı kedilere dokunuyor. Protein fazla geliyor sanırım.
Benim kedilerimde tavuklusu birine kusma yaparken balıklısı hepsine ishal yapmıştı. Sonuç veteriner ile sonlandı maalesef.
Klasik sözümüzü test edip tarafımdan onayladım; her mama her kediye yaramaz

GlsmKrpk

@duman_cat_world kalitesiz bir mama dememiştim zaten. Kalite konusuna değil protein konusuna değindim :) Hareketli bir kediydi. ND ve Naturea protein oranı yüksek mamalar kullandığım zamanlar kısır değildi , oldukça hareketliydi. Kısırlaşma sonrası daha sakinleşti

duman_cat_world

@simbakedi Aradığım yorum :D

Geneticist

Bunu sanırım Mayıs sonlarında klinikte satıldığını görmüştüm, güzelmiş umarım dedikleri gibidir

Bakalım vaadettiği şeyi yerine getirecek mi ben de heyecanla bekliyorum. Bizim evde alerji durumu yok ama olan kullanıcılar ilerde buraya yazar diye ön sıralardan yer kaptım :))

gulgez06

Proplan mamanın dahisi. Gerçekten bu işi biliyorlar fakat içeriği daha doğal olabilse keşke

dilanuzun78

Çok iyi denilen ND'nin kaç tane kediyi hasta ettiğini biliyoruz :) Ama çok kötü denilen Proplan'ın en az şikayet alınan mamalardan birisi olduğunu nedense görmüyorlar. Kedimi hasta ettikten sonra ne yapayım içeriğinin daha iyi olup olmadığını? Benim gözümde Proplan ND'den çok daha iyi bir mamadır. En azından içeriğim iyi diye övünüp kedilerin azımsanamayacak bir kısmını hasta etmiyorlar.

GlsmKrpk

@simbakedi doğada aldıkları protein miktarını biliyor muyuz ? Bir kedi her gün avlanabiliyor mu ? Oda muamma bence . Bir kedi doğada kaç yıl yaşıyor , doğal ortamda yaşam sürelerine nedir onu araştırmadım.

Nedense proteinli mamalara geçince sorunlar çıktı. Sadece ND değil Naturea % 75- 80 protein kaynaklı bir mama.
Konuyu uzatmak istemiyorum. Minnoşların hepsi sağlıkla büyüsün :)

simbakedi

@GlsmKrpk yok zaten mama korumasi yapmiyorum. dogadaki hayvanlardan bahsettigim sokak kedileri degil direkt dogadakilerdi. ama protein zararli olsaydi da cig beslemeyle beslenen kediler daha saglikli olmazdi bence. mama yaramamis demenin daha dogru oldugunu dusunuyorum sadece onu soylemek istedim

Sezgek

Simba kedi bende başıma gelesiyle kadar aynı şeyi düşünüyordum ama olay doğa da beslenmeyle aynı olmadığı için orda işler çok değişiyor ve yüksek protein miktarları ne yazık ki bazı kedilerde alerjik reaksiyona neden oluyor bizzat yaşadım o yüzden kendim makale araştırması sonucu sorunu çözebildim bir senedir alerji ile savaş halindeydim denemediğim mama kalmamalıydı brit care nd uzun uzun anlatmayacağım süreci ama yüksek protein miktarları da kimi kedilerde kanamalı kabuklu yaralara neden oluyor araştırırsanız göreceksiniz yani yüksek protein kediye zarar değil diye düşünmemek lazım

Aysglklnc

@GlsmKrpk Merhabalar, astım hastasıymışsınız. Ürünü aldınız mı? Denediyseniz alerji açısından güncel durum değerlendirmesi yapabilir misiniz?

simbakedi

@Sezgek tabi öyle, protein kediye zarar verir gibi kesin bir yargının yanlış olduğunu düşünüyorum zaten.