Siz Olsanız Ne Yapardınız

BanuYuzgec

Arkadaşlar iki kedim var ikisi de yüksek sesten eve gelen misafirden en ufak bir değişikliten hemen tedirgin olurlar hatta büyük kedim sürekli stres kaynaklı sağlık sorunları yaşıyor. Evin camlarına ve balkona file ve cam balkon yaptırıyoruz. Bir hafta sonra montaja gelecekler. Sizce bir günlüğüne bir arkadaşın evine mi götürsem, yoksa montaj bitene kadar bir odada mı kalsalar. Hangisi daha az stresli olur karar veremiyorum.

7 CEVAP

duman_cat_world

Veterinerinize danışmakta fayda var. Ama ben olsa bir odaya koyardım. Çünkü kedileriniz çok stres oluyor, arkadaşınızın evinde farklı bir ortam olduğu için daha fazla stres olabileceklerini düşünüyorum. Evinizde montajın sesinin en az duyulacağı odaya mamaları, kumlarını vb. koyup kapıyı kapatırdım ben. Bir de veterinerinizle görüşüp sakinleştirici alabilirsiniz. Montajdan önce verirseniz az da olsa kedilerinizi sakinleştirecektir. Umarım yardımcı olmuşumdur.

dezgicavus

Saklanabileceğı bir kutu ile en uzak odaya koyardım. En mantıklısı o bence

Zeeelis

evin bir odasında durması en mantıklısı bizimki usta geldiğinde belli kaçış yerleri var oraya kaçıyor gittikten birsüre sonra çıkıyor ödül maması vs.vererek mutlu olmasını sağlıyorum normale dönüyor :)

duman_cat_world

@dezgicavus Aynen, benim söylediklerimle beraber sizinki de yapılırsa olabilecek en iyi sonuç elde edilecektir. Bol şans! 🐾😁

duman_cat_world

@BanuYuzgec Rica ederiz 💕🌹

BanuYuzgec

Çok teşekkürler arkadaşlar.

CalicoMinos

Benim kedimde korkak ama balkonda kalıyor filede Yok bu zamana kadar sorun yaşamadım ama bir odaya kapat ortam sesiz karanlık olsun yanına yem vs herşeyini koy geçmiş olsun.