Parazit

Burcu07bak

Kedim 2 ay önce susam şeklinde parazit döktüğü için bir hafta arayla parazit hapı yuttu ve iyileşmesi sonraki hafta hamile kaldı ve şu an 1.5 aylik hamile ve tekrar öbek öbek kurt döküyor ve diskisinda ise dolu 5 veteriner aradım 3 u yapmayalım dedi 2 si yapalım dedi sizce parazit tedavisi yaptirmalimiyim birsey olacak diye korkuyorum

7 CEVAP

aysekara1

Hamileyken yapılmamalı diye biliyorum. Kendinizde deneyebilirsiniz etkili bir çözümü var. Ben iki haftada bir yoğurtlarına çok azıcık iğne ucu kadar sarımsak ezip koyuyorum. İç parazite ve tüy sorununa birebir. Hayvanların gözleri bile daha canlı bakıyor bunu düzenli verince. Tüyleri de parlayıp yumuşacık oluyor ve parazitleri doğal yöntemle öldürüyor. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bazıları kediye sarımsak mı verilir diyecektir ama bal gibi de verilir bazı mamaların içinde bile var hatta araştırmanızı öneririm. Ayrıca bağışıklıklarını da güçlendiriyor sarımsağın faydası çok. Parazit ilaçlarından iyi ve doğal bir yöntem geçmiş olsun.

tyguler

@aysekara1 sarimsak kedilere zararlı değil mi

Burcu07bak

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum zor günler geçiriyoruz benim yüzümden birsey olmasını istemiyorum böyle daha nasıl yaşarız bilmiyorum sarımsaklı yoğurdu ben de verecegim sagolun

aysekara1

İçiniz rahat olsun ben bu konularda çok pimpirikliyimdir ki zaten zararlı olmadığına emin olmasaydım ne size bu kadar tavsiye ederdim ne de ben kedilerime verirdim. Mutlaka faydasını göreceksinizdir.

Burcu07bak

İç parazit için doğal tedavi yöntemleri deneyen varımdır başka 15 günümüz kaldı doğuma veya zararı olmayan ic parazit ilaci bilen var mı en azından Veterinerle istişare ederiz çünkü onlar da kendi aralarında fikir ayrılığı yasiyor

Burcu07bak

tyguler bende Okumuştum zararlı olduğunu fakat istediği için biz yerken az da olsa veriyordum önceleri bir sikayetimiz olmadi

aysekara1

Hayır bilinenin aksine çok faydalı sadece aşırıya kaçmamalısınız. Beni kedilerimin hiç parazit sorunu olmadı. Sarımsağın bir zararı da olmadı ama faydasını çok gördüm. büyük kedimde 2 senedir kullanıyorum düzenli olarak 2 haftada bir kez. Parazit sorununa daha çabuk etmesi için haftada bir de verebilirsiniz iğne ucu kadar. Daha hızlı etki eder.