Gimcat Anti Stress Macun??

lilibet4

Kedimiz çok vahşi veterinere götüremiyoruz sakinleşsin diye gimcat anti stress macunu versek işe yarar mı acaba? bazı yorumlarda birkaç gün beklemek lazım denmiş.

7 CEVAP

Ahmetemind

Vermeyi deneyebilirsiniz, reçete ile satılan bir ürün değil sonuçta. Bu tarz sakinleştirici diye satılan ürünler her zaman işe yaramayabiliyor. Ancak denemenizde bir sakınca olduğunu sanmıyorum.
Yine de önce veterinere gidip sormanız daha iyi olur. Çünkü veterinerde herhangi bir ilaç tedavisi vb yapılacaksa bunun kullanımı doğru olur mu bilemiyorum

duman_cat_world

@Ahmetemind
Size katılıyorum, sonuçta biz veteriner değiliz. Belki yapılacak tedavi için kullanımı doğru olmayabilir. Size bir öneri de vermek istiyorum: arabada taşıma kutusundayken kutunun üstünü bir örtüyle örterseniz dışarıyı göremeyecek ve daha az stres olacaktır. Bu arada temiz hava alabilmesi için biraz boşluk bırakmayı unutmayın. Önerimi denerseniz işe yarayıp yaramadığını yazarsanız mutlu olurum. 😊✌

simbakedi

veterinere sormadan kullanmayın bence

lilibet4

Mesele kutuya koymak bizde :D O kadar akıllı ki hemen anlıyor veterinere gideceğini hemen kaçıyor :) Sokaktan sahiplenildiği için de hala vahşi :)

GlsmKrpk

Feliway sakinleştirici sprey bir göz atın derim.
Veteriner ve uzun yol yolculuklarında stres olmamaları için sipariş ettim yeni elime ulaştı. Daha kullanma fırsatı bulamadım . Kullanıp memnun kalırsam öneri yapacağım

Rgms

@lilibet4 Gimcat bizde hiç işe yaramadı. Çok ağır gelir diye mercimek kadar vermiştim etki etmemişti. Sonraki gün nohut kadar verdim, gene etkili olmadı. Fındık, ceviz büyüklüğü derken baktım etki etmiyor korktum artık karaciğerine, böbreğine yük olur diye bıraktım. Bizim kedimiz de catnip te işe yaramıyor. Belki ondandır. Kısırlaştırma sonrası strese bağlı alerji teşhisi koydukları için stresi geçsin diye denemiştim.

Feliway’i de milaluna kanalında görmüştüm. Sordum hatta kullanıp yorum yapacak mısınız diye, kararsısız demişler.

lilibet4

Teşekkür ederimm