Dışarıda Söz Dinlemesi İçin Ne Yapmalıyım

Karasuemin

Yavru köpeğim evde benimleyken cok uysal ve sözümü dinliyor ama dışarıya çıktığımızda sözümü dinlemiyor ve olabildiğince saldirgan davranıyor bu huyundan vazgecmesi icin ne yapabilirim ?

5 CEVAP

Gamzeakann

Kesinlikle sakin davranın siz ona hırçın yaklaşırsanız o da size aynı şekilde gelmeye devam edecektir net sözlerle onu yönlendirirseniz bunu aşabilirsiniz

merveandac

Mekan neresi olursa olsun temel eğitiminin tamamlandığını bilene kadar fazla kalabalık yerlere götürmekten çekinin evde sadece belirli yerlerde komut alıştırması yapmayın , dışarı çıkarırken yanınızda mutlaka ödül olsun bir süre en baştan eğitir gibi dışarda eğitimini sürdürün fazla zaman almadan dışarda da dinlemeye başlayacaktır. Sevmek isteyenler olursa makul bir dille şuan eğitim aşamasında sevmezseniz iyi olur diyebilirsiniz .

Karasuemin

Teşekkür ederim bilgileriniz için

KenanKral