Kedimin Tüyü Koparak Dökülüyor

ecemyuce

Arkadaşlar selam,
Longhair 9 aylık bir kedim var ve mevsimsel olarak tüy dökümü artmıştı ancak hala daha yoğun bir şekilde devam etmekte. Bir yerde hafifçe tutup çektiğinizde koparak geliyor gibiyse normalden farklı bir sebebi olduğunu duymuştum doğru mu bilmiyorum. Sizin kedileriniz ne alemde ya da kullandığınız bir şey var mı tüy dökümü için? Mama kaynaklı olduğunu düşünmüyorum kaliteli bir mama kullanıyorum ve kelleşme gibi bir sorunu da yok kedinin.

2 CEVAP

simbakedi

benim kedimde de koparak gelmesi durumu var ama 1-2 tane maksimum yani. zaten dökülecek olan tüy elime geliyor yani. sizdeki durum daha başkaysa veterinerle görüşmek en mantıklısı olabilir. kaliteli mama ile besliyor olabilirsiniz ama kedinizin belki mama içindeki bir şeye alerjisi vardır belli olmaz o yüzden. her gün tarıyor musunuz o da sorun yaratır kediniz uzun tüylü çünkü.

ecemyuce

Her gün tarıyorum ama tutup hafif çekince bir ikiden fazla geliyor