Kedimin Tüyleri Neden Böyle

Merhaba kedim 3 aylık ve tüyleri böyle sanki yanmış gibi vücudundaki tüyler normal uzun parlak ama bazı bölgeleri cidden kötü durumda. Gözlerinden kulaklarına doğru da tüyleri çok az. Veterinere götürdüm ama bir şey söylemedi. Bir sorun var mıdır başka veterinere götürmeli miyim acaba

11 CEVAP

theyusra

kulak kısmı tüyleri normal. diğer yerleri ise mamadan kaynaklı olabilir isterseniz değiştirip farkı görebilirsiniz.

Ahmetemind

Güvendiğiniz bir veteriner ise o zaman başka bir veterinere götürmenize gerek yok. Benim kedim de şuan bu şekilde. Göz-kulak arasındaki tüyler kızgınlıktayken (birkaç hafta önce) çok ciddi bir şekilde döküldü. Mantar olduğunu düşünüp götürdüm veterinerime, mevsimsel olduğunu ve kızgınlık döneminin getirdiği stres ile döküldüğünü söyledi. Kedimi kısırlaştırdım yeniden tüylendi göz-kulak arası. Sizde de bu tarz bir şeyden kaynaklı olabilir. Biraz takip edin kediyi. Eğer çok daha fazla dökülmeye başlarsa veya dökülen yerlerde kırmızı izler görürseniz başka bir veterinere götürün

Yanlış anlamazsanız tüyleri sağlıklı bir tüy yapısında değil. Mama mı kalitesiz veya kaliteli olup iyi gelmiyor olabilir. Vitamin takviyesi yapabilirsiniz

3 aylık daha kızgınlık için falan da küçük bence. Mevsimsel olabilir belki kulak kısmı ya da stres yapmış olabilir ev değişikliği vs dolayısıyla. Kulaklarını çevresini düzenli olarak temizliyorum mantar yok mamayı falan değiştirip deneyeceğim bakalım

Bir aydır ben bakıyorum öncesinde annesi bırakmış bir abla bakıyormuş ondan sahiplendim ben tüylerinin hepsi böyleydi neredeyse. Birazı düzeldi ama hâla böyle olduğunu görmek üzüyordu beni. Nd açık mama alıyorum petshoptan ama değiştireyim ya da normal kapalı halde falan alıp deneyeyim birde umarım işe yarar

deniizegeli

Kedinin tüyleri yediği mama çok etkiliyor ve tüy sağlığı için vitamin ila takviye yapilirsiniz

Açık mama almamanızı tavsiye ederm maalesef ki hava alan mama hiçbir zaman sağlıklı değildir. Bu yüzden ki saklama koşulları iyi değilse tek kediye 10 kg alım önerilmez. Kapalı 1.5 kiloluk paketlerden alıp devam edin ek olarakta kitten vitaminlerden kullanın eminim ki toparlayacaktır

Açık mama tavsiye etmem olacak pardon

Senacesur

1 bucuk 2 aylik olsaydi normal olabilirdi fakat 3 aylik muhtemelen vitamin takviyesi gerekir. Baska bir veterinere de goturmenizi oneriyorum ozellikle tuylerin olmadigi bolgelerde kizarikliklar var ise

deniznergis

mama kaynaklı sanırım tüylerindeki cansızlık mamadaki vitaminsizlikten sanırım