Yaş Mama Sonrası İshal

nburcud

Hemen hemen her yaş mamayı verdim ama hepsinden sonra ishal oluyor.Herhangi bir hastalığı da yok halsizlik vb belirtiler de yok sebebi nedir.Bir de ishali sindirim sistemini düzenleyici malt önerisi

8 CEVAP

diablerose

bunun cozumu yas mamayi kuru mamayla karistirarak vermek.

yyagmmurrrrr

aynı durumu biz de yaşıyoruz her yaş mama verirken üstüne toz probiyotik koyuyorum bu sorunu çözdüm ishal olmuyor :)

Tavuklularda oluyor özellikle. Bir kez de balıklı olanlardan deneyin

CalicoMinos

Ben her gün vermiyorum iyi bir şey değil yaş mama ayda 1 veriyorum ödül olarak geçiyor zaten aynı zamanda ödül maması da veriyorum bol bol su içiyor mu ki kedin

Ben gimcatin sindirmi düzenleyici maltını aldım geröekten de aşı sonrası oluşan ishaline iyi geldi . Ama burada açılan başlıklarda veterinerinize sormadan kullanmayın bazı değerleri yükseltiyor denildi. Şuan kullanmıyorum ihtiyaö duyarsam yşne azar azar veririm

simbakedi

bu olayi veterinere danisip cozum bulabilirsiniz ama illa yas mama vermenize gerek yok. eger kediniz haslanmis tavuk, et, balik vs yiyorsa daha saglikli olur yas mama biraz oful gibi

Senacesur

Yas mama tek basina verildiginde ishal yapiyor zaten kuru mama ile karistirip dengeleyebilirsin.

nburcud

@CalicoMinos evet bol bol su içiyor balıklı falan da denedim haftada bir veriyorum zaten yine de çözümünü bulamadım