Çam Peleti Kum

bdurcak

1 hafta önce betonit kumdan çam peleti kuma geçmeye karar verdik. pelet geldiğinden beri arttırarak betonit kumla karıştırdım bu durumda hep tuvaletini yaptı sorun yoktu. bugün pelet betonit oranı yarı yarıya olduğu için tamamen değiştirdim. ama kedim tuvalete girmiyor. malt verdik kumunu temizliyor gibi yaptık kürekle oynadık gelip izledi. malt verince biraz zor da olsa kuma sokabildik tuvaletin önünde oturduk ben ellerinle kazıyormuş gibi yaptım. akşam tuvaletine hala girmedi biz zorladığımız için mi böyle yaptı veya ne yapabiliriz şu an elimizde başka kum yok önerilerinize açığım

5 CEVAP

bdurcak

diğer kum patilerinin yumuşak kısmında soyulma yaptı ve çok tozuttuğu için rahatsız oluyordu o yüzden değiştirdik alıştı diye düşünüyordum ama alışmamış malesef

GlsmKrpk

Bende yaklaşık 3 haftadır çam peleti kullanıyorum . İlk önce çam pelet döktüm girmediler, korktular sonra üzerini örtecek kadar bentonit kum dökmüştüm öyle tuvaletlerini yaptılar. Kazıdıkça bentonit ve pelet karıştı öyle öyle alıştılar . 1 hafta sonra tamamen pelete geçtim . Eski kokusu olan peletlerden 3 avuç gibi bir miktar yenisine koymuştum. Tamamen kokuları kaybolmasın diye.
Bazıları 1 ay bazıları hemen bazıları hiç alışamıyormuş.
Deneyip zorlamaya değer ben çok memnunum ne koku derdi var ne toz ne her yere dağılma.

CalicoMinos

Zaten bu kum önerilmiyor çünkü çok kalın ağaç dalı gibi resmen kedilere de hak veriyorum nasıl yapıp üzerini örtsün sürekli yanında dur tuvaleti gelince yapsın ödül olarak yaş mama ver azıcık

aysekara1

Valla ben de bu durumdan korktuğum için almaya cesaret edemiyorum pek. Başka kumunuz yoksa yapacak bir şey de yok. Kum dışında başka bir yere tuvaletini yapabilir veya inadı bırakıp yapar kumuna tamamen şans :D

Benimkiler direk yaptılar pelet kuma 6 ay kadar önce cats lucy kullanmistik sorun olmustu. Şimdi orgakitty pelet aldık. Kakalarini ortuyorlar bu kediden kediye değişebilir