Yavru Kedim Hasta, Veterinere Gidemiyoruz Bilginize İhtiyacım Var Lütfen

Vera_C

Merhaba bir arkadaşımın yardıma ihtiyacı var, bazı nedenlerden veterinere gidemiyorlar yardımcı olursanız çok sevinirim..

"Aslında ne olduğunu bilmiyorum ama sürekli acı içinde miyavlıyor ve arka kısmından sarı ishal şeklinde sıvı akıyor karnı ağrıyor muhtemelen karın ağrısı ayaklarına vurduğu için ayaklarını falan titretiyor ne yapacağımı bilmiyorum."

21 CEVAP

CalicoMinos

Merhaba,

Kedinizde muhtemel bir iç parazit bulunuyor olabilir. Genellikle 2-2.5 ayda bir parazit tedavilerinin tekrarlanmasını öneriyoruz. Bu hem sizin hem dostunuzun sağlığı için son derece önemlidir.

Geçmiş olsun

indovf

Mümkünse bir veterineri arayıp bilgi alsın. Ayrıca bir çok veteriner sokak hayvanlarından ücret almıyor. Alanlar da genelde indirim yapıyor. Kendisi sokakta baktığını belirttiği sürece sorun yaşayacağını sanmıyorum. Bence şansını denesin. Ayrıca bazı devlet veterinerleri iyi çıkabiliyor. Yorumlarına bakabilir

CalicoMinos

BANA simba kedi çok linç etti veteriner re gidemiyorsan kedi bakma niye aldın ağır laflar söyledi

CalicoMinos

Kedilerde anal kese sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz en iyi şey kaliteli bir kedi maması ile beslemektir. Anal kese problemlerini geliştirme konusunda yatkınlık bulunuyorsa kedinizin kilo almasını önlemelisiniz. İshalin takip edilmesi de önemlidir. Boşaltılması ise dışarıdan bir müdahale olabileceği için bu işlemin kendiliğinden devam edilmesi gerekir.

Kronik yumuşak dışkı ile kedilerde anal kese ile ilgili sorunlar devam edebilir . Bu süreçte mama değişikliği yanında lif alımını arttırmak için kedinizin yemeğine balkabağı da ekleyebilirsiniz.
Gıda alerjisi de yumuşak dışkıya neden olabilir. Alerji probleminde kullanılan mamalar bu sorunu çözebilir. Anal keseler sık sık iltihaplanır veya enfekte olursa şişer ve daha hassas hale gelir. Kediniz arkasını yere sürterek veya sık sık yalayarak tahrişi gidermeye çalışabilir. Enfekte anal keseler ise genellikle sıvı antibiyotikler ile tedavi edilir.
Veteriner hekiminiz tarafından tekrar detaylı bir muayene edilmesini ve altında yatan sebebin bulunmasını öneriyorum

Geçmiş olsun

simbakedi

bu durumda veterinere gidemiyorsa bile 7/24 acik bir veterineri arayip bilgi almali. ama soyledigi seyler ciddi gibi goturmesi iyi olur burdan cok yardimci olunacagini sanmiyorum

CalicoMinos

Simba kedi iki dediği bir tutmuyor insan seciyor zavallı çocuk halbuki aynı durumu bende yaşıyordum ezik

CalicoMinos

Aynı durumu bende yaşıyordum ama çok şükür veterinere gittik ama simba kedisi beni bu yüzden linç etti ağır tepki verdi o zaman niye bakıyorsun niye aldın bakma felan dedi küfür eder gibi konuştu şuan burda böyle demesi insanı şaşırtıyor yazıklar olsun nazik olun biraz ayıptır iki dediği bir tutmuyor bu arkadaşın torunlarına lütfen güvenmeyin

Ozzey

Gece gece iyi saatte olsunlariniz gelmis sanirim.

Vera_C

Yanıt verip yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim, arkadaşımın ailesi eve kedi almaya izin vermiyor yavruyu anne kedi dışlamış ama başka bir erkek kedi yavruyu temizliyormuş. Arkadaşım elinden geldiğince yavru için bir şeyler yapmak istiyor ama önünde ailesi durduğundan kendi çabalarıyla bir şeyler yapıyor... Ortada "Bakamayacaksanız sahiplenmeyin" gibi bir durum yok.

CalicoMinos

Bol bol su içsin akıntı geliyor olabilir dediğim gibi veteriner re gidemiyor aşıları kalıyor dur aşılarını kendi evde yapsın

CalicoMinos

Aynı durumu bende yaşıyordum ama çok şükür veterinere gittik ama simba kedisi beni bu yüzden linç etti ağır tepki verdi o zaman niye bakıyorsun niye aldın bakma felan dedi küfür eder gibi konuştu şuan burda böyle demesi insanı şaşırtıyor yazıklar olsun nazik olun biraz ayıptır iki dediği bir tutmuyor bu arkadaşın torunlarına lütfen güvenmeyin

CalicoMinos

Bana özelden yazıyor halbuki bana yazma diyen biri çok komik gerçekten böyle insanlarla uğraşıllmaz istediğimi yazarım

CalicoMinos

Bana özelden yazıyor halbuki bana yazma diyen biri çok komik gerçekten böyle insanlarla uğraşıllmaz istediğimi yazarım

CalicoMinos

Bana özelden yazıyor halbuki bana yazma diyen biri çok komik gerçekten böyle insanlarla uğraşıllmaz istediğimi yazarım

CalicoMinos

Bana özelden yazıyor halbuki bana yazma diyen biri çok komik gerçekten böyle insanlarla uğraşıllmaz istediğimi yazarım