Acana Hakkında Görüşler?

SeraYILDIZ

Merhaba, 5 aylik olana kadar kizimizi Royal Canin ile besledik ancak mama iceriklerini okumaya ve biraz da araştırmaya başlayınca Acana' nin daha saglikli ve kedilerin beslenme sekillerine daha uygun olduğunu dusunduk. Pacifica mamasina gectik. 1 aydir gayet mutlu, memnun sekilde mamasını tüketiyor kizimiz. Ancak bu süreçte gittiğim bir veteriner ve bir petshop Acana gibi yuksek protein içeren bir mama kullanmamami önerdi. Paketiniz bitince tahıllı mamaya geçin dedi. Ne kadar konuştuysak da ikna olamadım. Hala Acana' nin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Sizin veterinerleriniz bu konuda ne söylüyor bilmeyi cok isterim...

7 CEVAP

simbakedi

tahilli mama onermesi cok sacma geldi. tahil kedilerin besin zincirinde yer almiyor asla mamalarin maaliyetini dusurmek icin var sadece. yuksek protein zarar veriyorsa cig beslemedeki kediler neden daha saglikli o zaman? protein kaynaginin ne kadar guvenilir ve temiz olup olmadigi sorgulaniyorsa yine de hicbir mamaya guvenilmemeli o zaman.
tahilli mamada da aklima ilk gelen proplanda %40 protein miktari var acanada %37 . bence kedinize iyi geldigini dusunuyorsaniz acanaya devam edebilirsiniz.
(lutfen proplan linci yemiyim kedinize iyi geliyorsa ne kullanirsaniz kullanin tahilli mama diyince aklima gelen ilk mama proplan oldugu icin ornek verdim sadece absjdjshs)

Renklipati

Cidden bunu diyen veteriner varmı kendi ürünlerini satmak için diğer ürünü karalama dertleri..bizim veteriner kesinlikle acana tavsiye etti ilk başlarda fırsat feast kullandım, sonrası acana grassland kullanıyorum bu bitince kısır maması na acana nın geçeceğim geçen hafta kısırlaştırma oldu ve tüm tahlilleri hatta check-up ta yaptırdım ufacık bir problem bile çıkmadı..siz onun bunun lafına bakmak yerine mama kendinize iyi geliyor sa almaya devam edin..ben mama değişimi yapmıyorum aynı markanın sadece aroma değişikliği yapıyorum

Mamanın tahıllı olup olmaması o kadar da önemli değil. Kedilerin mısıra ne kadar ihtiyacı yoksa havuca da o kadar ihtiyacı yok. Baz alamanız gereken şey karbonhidrat miktarıdır. Proteinin kedilere ağır geldiği tezinin hiçbir dayanağı olmadığı gibi veterinerlerin ucuza getirdiği boktan mamaları hayvan sahiplerine kakalamak için kullandıkları klasik bir slogandır. Karbonhidratın kedilerin sindirim sisteminde yeri neredeyse yoktur. Hiçbir mama %100 et içermediği, içerdiğini de iddia etmediği için biz pet sahiplerinin yapabileceği en iyi şey çiğ beslenmedir. Ana besin ihtiyacı protein ve yağlar olan bir hayvana sırf mısır dayamakla kabak dayamak arasında da öyle pek bir fark yoktur. Tahılsız mama= ideal mama algısını birçok marka deli gibi sömürür. Oysa bir mamada tahılın olup olmaması bakılacak 2./3. Husustur. Diabet, obezite, sindirim sağlığı için tahılsız mamalar elbette çook çok daha iyidir ama et miktarına, etin nereden geldiğine bakmaksızın tahılsız olduğunu iddia eden her mamaya yapışmak da hatadır. Acana, orijen bulabileceğiniz en yüksek et içerikli mamalardır. Türkiye standartlarında alınabilecek türden markalardır ama gelin görün ki içeriğinin çorba gibi oluşu, bir mamaya sırf "bakın, çeşitli protein içeriyor, ne kadar sağlıklı!" Diyebilmek ve biraz da maliyeti düşürmek için 10 çeşit et kullanmaları champion pet foods'un en büyük defosudur. Et çeşitliliği sadece sindirim zorlaştırır, hassas kediler 6 çeşit balığı tek öğünde sindiremez. Sonra alın size ishal, dermatit, tüy dökümü, karın guruldamaları ve veterinerin durumu sömürmesi üzerine mecburen alınmış bir paket royal canin.

CalicoMinos

Acana iyi zaten fiyatı da nd Royal canina göre az daha fiyatlı valla herkes tuhaf mıdır ; nedir reflex içinde veteriner protein çok yüksek diye verip yollamış halbuki hiç tavsiye edilmiyor.

CalicoMinos

Valla senin kedine hangisi iyi geliyorsa onu ver

Mamanın tahıllı olup olmaması o kadar da önemli değil. Kedilerin mısıra ne kadar ihtiyacı yoksa havuca da o kadar ihtiyacı yok. Baz alamanız gereken şey karbonhidrat miktarıdır. Proteinin kedilere ağır geldiği tezinin hiçbir dayanağı olmadığı gibi veterinerlerin ucuza getirdiği boktan mamaları hayvan sahiplerine kakalamak için kullandıkları klasik bir slogandır. Karbonhidratın kedilerin sindirim sisteminde yeri neredeyse yoktur. Hiçbir mama %100 et içermediği, içerdiğini de iddia etmediği için biz pet sahiplerinin yapabileceği en iyi şey çiğ beslenmedir. Ana besin ihtiyacı protein ve yağlar olan bir hayvana sırf mısır dayamakla kabak dayamak arasında da öyle pek bir fark yoktur. Tahılsız mama= ideal mama algısını birçok marka deli gibi sömürür. Oysa bir mamada tahılın olup olmaması bakılacak 2./3. Husustur. Diabet, obezite, sindirim sağlığı için tahılsız mamalar elbette çook çok daha iyidir ama et miktarına, etin nereden geldiğine bakmaksızın tahılsız olduğunu iddia eden her mamaya yapışmak da hatadır. Acana, orijen bulabileceğiniz en yüksek et içerikli mamalardır. Türkiye standartlarında alınabilecek türden markalardır ama gelin görün ki içeriğinin çorba gibi oluşu, bir mamaya sırf "bakın, çeşitli protein içeriyor, ne kadar sağlıklı!" Diyebilmek ve biraz da maliyeti düşürmek için 10 çeşit et kullanmaları champion pet foods'un en büyük defosudur. Et çeşitliliği sadece sindirim zorlaştırır, hassas kediler 6 çeşit balığı tek öğünde sindiremez. Sonra alın size ishal, dermatit, tüy dökümü, karın guruldamaları ve veterinerin durumu sömürmesi üzerine mecburen alınmış bir paket royal canin.

CalicoMinos

Aynen arkadaşın dediğine katılıyorum tahıllı mama önermesi çok saçma vetenerin protein alması gerekiyor