Kedim Strese Giriyor.

bimiyav12

Merhaba. Maalesef iki gün önce babaannemi kaybettik. Bu sebeple sabah erken çıkıp akşam da eve geç geliyoruz. Kedimiz de evde yanlız kalıyor. Normalde yalnız kaldığı olmuştu ama hiç bu kadar uzun süre tek kalmamıştı. İlk gün eve geldiğimizde sağ gözünde kızarıklık farkettim ve kedim çok tedirgin, durgundu. İkinci gün ise bu iki gözüne de sıçramıştı. Göz pınarlarındaki beyaz şey görünüyordu. Veteriner hekime sorduğumuzda stresten kaynaklı olabileceğini söyledi. Maalesef bugün de gitmemiz gerekiyor. Kedimin daha fazla stres olmaması için ne yapabilirim. Her ihtimale karşı balkonu kapatıyorduk ama açık bıraksak daha mı iyi olur acaba?

3 CEVAP

Rgms

@bimiyav12 Başınız sağolsun. Kediler çok hassaslar gerçekten. Umarım uzun sürmez stresi. Ben evden çıkarken tabletten on saatlik kedi rahatlatma müzik listesi yaptım, onu açıp gidiyorum. Youtube, fizy… gibi sitelerde oluyor. Ancak eve geldiğimde deli gibi ilgileniyorum. Bir kaç saat oyun oynamaya çalışıyorum.

CalicoMinos

Kedi stresten gözündeki beyaz şeyi yırtmış olabilir yaş mama ver, ödül maması ver oyuncaklarını yanına koy...

CalicoMinos

Babaannen ölmüş çok geçmiş olsun