4 Haftalık Kedi Hep Uyumalı Mıdır?

Rapunzel00

Kedim hep etrafı merak ediyor, gezmek istiyor. Evde salıp gezmesine izin vermeli miyim? Ne kadar süre gezmeli, ne kadar süre uyumalı?

7 CEVAP

indovf

Bence kendi haline bırakın. Yavruyken çok enerjik oluyor. Gezip yorulmazsa hiç uyumaz bazıları. Tabu burada evde geçmesinden bahsediyorsunuz diye anladım

CalicoMinos

Zaten yavrular 5 aylık olana kadar oyuncu oluuyor hareketli oluyor her yere tırmanış yuklseklere çıkması normal arkadaşın dediği gibi kendi haline bırak

theyusra

4 haftalık bir kedi günün 20 saati uyur tamamen büyüyüne kadar her ay bu 2 saat düşer örneğin 12 haftalık bir kedi 16 saat uyur. ama kediniz evde gezmek istiyorsa ve eğer evinizde ona ciddi zarar verecek bir şey yoksa gezmesine izin verin (tamamen dediğim gibi sadece ciddi zarar almasın, öteki türlü küçük şeyler onun yararına olacak ve hayata hazırlanmasını sağlayacaktır) zaten gezip merakını giderdikten sonra bol bol uyuyacaktır hiç merak etmeyin.

CalicoMinos

Merhaba 😻

Kediler günün 12- 16 saatini uyuyarak geçirir uyumayı çok seviyorlar gezdirmek için tasma alın kaçma ihtimali yüksek ama gezdirmesen de olur ilişki dışarıyı görsün diyorsanız 2 saat gezdirebilirsin. Bu arada , kediler gece bazen hiç uyumazlar sahiplerini Sabah ezanı okununca uyandırıyor.

CalicoMinos

Zaten çok küçük tavsiye etmiyorum 5 aylık olduktan sonra gezdir.

Palyaco

12 saat uyuyor 12 saat geziyor evin içinde herkesi yüksek yerlere bayılıyor

simbakedi

daha 1 aylik kedi bence evi gezmesine o kadar da izin vermeyin. odada kalsin bir sure. ama illa cikmak istiyorsa gozetiminizde gezsin. ya da kucaginizda gezdirin. cok kucuk oldugu icin cok dar bir yere girip cikamayabilir ya da bir yerlere atlamaya calisip zarar verebilir. benim kedim geldiginde 2.5-3 aylikti boyut olarak da kucuk bir kedi degildi. 5 gun odada tutabildim sonraki yerleri kademeli olarak actim hep. geceleri sadece benim odamla hol arasinda gezdi uzun sure. sonra mutfak ve salonu actik sonra da balkonu. balkonda file/kedi sinekligi yok daha ama camlarimiz kapali. boyle oldukca gece bizi hic rahatsiz etmemeye basladi. sabah da uyandirmasi gecti cok gec kalkmazsak. 10a kadar uyursak ama uyandirma servisi basliyor